7 stref twardości - o co chodzi?

7 stref twardości - o co chodzi?

Materace | 2021-07-30
7 stref twardości - o co chodzi?

Kto z nas słysząc, że materac posiada 7 stref twardości zastanawiał się co to tak naprawdę znaczy i jakie korzyści płyną z ich zastosowania? Dzisiaj rozwiejemy wszystkie wątpliwości i wytłumaczmy, dlaczego warto jest właśnie stawiać na tego typu, wysokiej jakości produkty.

Idealny materac: zgodny z Twoimi potrzebami

Dobrze dobrany materac to klucz do zdrowo przespanej nocy. Co jednak to oznacza i jak znaleźć pasujący do nas model? Oczywiście musimy korzystając z niego po prostu czuć się komfortowo, a nasze ciało być dobrze podparte. Dlatego bardzo ważne jest, aby szukając idealnego produktu brać pod uwagę wagę. Zakłada się, że osoby cięższe powinny wybierać twarde modele, ponieważ w innym przypadku ich kręgosłup będzie się zapadał i wyginał w nienaturalny łuk. Mitem jednak jest stwierdzenie, że im twardszy materac tym lepszym, ponieważ zbyt mocne podparcie może powodować uciski na poszczególne nerwy, co skutkuje drętwieniem kończyn. Istotne również jest wypełnienie, szczególnie jeśli borykamy się z alergią, ponieważ zasadniczo to wyroby piankowe polecane są osobom z wszelkiego rodzaju nadwrażliwościami układu oddechowego. Ważny będzie wiek, poziom aktywności fizycznej czy też stan zdrowia. Pamiętajmy, że przecież dobrze dobrany materac wspiera prawidłową regenerację mięśni, pozwoli nam się naprawdę zrelaksować i wypocząć. W wygodnym łóżku rzadziej będziemy się budzić, a to sprawi, że rano wstaniemy pełni energii.

7 stref twardości: dlaczego są ważne?

Siedem stref twardości to podział w budowie materaca, który sprawia, że wskazany produkt w indywidualny sposób dopasowuje się do nacisku wywieranego przez każdą partię ciała. W końcu innego podparcia potrzebuje głowa, a innego uda czy stopy. W najbardziej zaawansowanych modelach znajdziemy właśnie podział na 7 stref, które dostosowują się do głowy, barków, lędźwi, miednicy, ud, łydek i stóp. Wskazane rozwiązanie znacząco wpływa na komfort, sprawiając że całe ciało będzie mogło się szybciej zregenerować po dużym wysiłku. Zmniejszone jest także ryzyko wystąpienia zbyt mocnego nacisku na organy wewnętrzne. Wbrew pozorom zbyt twardy materac może być przyczyną na przykład nawracających bólów brzucha. Dodatkowo szczególnie wzmocnione są miejsca, w których najczęściej występują odkształcenia. Dlatego właśnie 7 stref twardości oddziałuje również na żywotność materaca.

Znajdź materac dla siebie!

Wysokiej jakości materace Hilding wyposażone zostały właśnie w aż 7 stref, znajdziemy je zarówno w modelach piankowych i sprężynowych. Jednym z nich jest Hilding Modern, który ma dwie twardości, dzięki czemu łatwiej jest dopasować go do naszych indywidualnych potrzeb - wystarczy tylko odwrócić produkt na drugą stronę. Gwarantuje on świetne podparcie całego ciała, a także porządną wentylację, z którą w parze idzie higiena na wysokim poziomie. Dla osób, które szukają jednak modeli kieszeniowych sprawdzi się Hilding Flamenco, szczególnie, że posiada on sprężynę Multipocket, co oznacza, że w jego wnętrzu jest jeszcze więcej malutkich sprężyn umieszczonych w osobnych kieszeniach. Dlatego znacznie bardziej indywidualnie reaguje na ciężar ciała. Dodatkowo całość wzbogacono elastyczną płytę lateksową, oraz stabilną piankę wysokoelastyczną. Na bazie siedmiostrefowej sprężyny został również wyprodukowany Hilding Zorba wyprofilowaną pianką lateksową, gwarantującą szereg właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych oraz miękką Flexifoam.

Siedem stref twardości w materacu to klucz do komfortowo przespanej nocy, dlatego warto postawić właśnie na wyroby marki Hilding, które indywidualnie reagują na wywierany ciężar ciała.

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.