Aranżacja małej sypialni

Aranżacja małej sypialni

Inne | 2020-04-02
Aranżacja małej sypialni

Aranżacja małej sypialni może sprawiać sporo kłopotu. Chcemy stworzyć sobie miejsce przytulne, funkcjonalne, w którym będziemy się dobrze czuć, jednak jak to wszystko osiągnąć na bardzo małym metrażu? Istnieje kilka trików i rozwiązań, które będą przy tym bardzo pomocne.

Kolorystyka małej sypialni

W niewielkich przestrzeniach świetnie sprawdzą się jasne kolory - szczególnie biel. Takie rozwiązanie optycznie powiększy małe pomieszczenie. Biały doskonale odbija światło, rozjaśnia i rozświetla wnętrze. Ciemne kolory można wykorzystać akcentując ścianę znajdującą się bezpośrednio za łóżkiem. Efekt głębi osiągniemy poprzez zastosowanie chłodnych kolorów, a jeśli ktoś lubi mocniejsze akcenty to warto wypróbować na przykład kobaltowy lub szmaragdowy. Natomiast wystrzegajmy się ciepłych barw takich jak czerwień czy pomarańcz, które mogą optycznie zmniejszyć pokój. Czarne akcenty można umieścić na dodatkach takich jak ramki ze zdjęciami, gałki szafek czy nóżki stolików nocnych.

Łóżko i inne meble

Jeśli chodzi o małometrażową sypialnię to dobrze sprawdzi się zasada im mniej, tym lepiej.  Z niezbędnych mebli wystarczy łóżko, stolik nocny i komoda. Łóżko powinno być jasne, proste i wykonane z materiałów, które wyglądają na lekkie. Dobrze jest wybrać takie, które posiada schowki i ukryte szuflady, pozwalające na przechowywanie pościeli, koców i dodatkowych poduszek. Nie powinniśmy przesadzić z jego szerokością: dla dwóch osób 140 cm będzie wystarczające, dla jednej około 90 cm. Jakiekolwiek dodatkowe meble w sypialni powinny być pozbawione zdobień i wzorów. Świetnie za to sprawdzą się lekkie opływowe kształty i jasna kolorystyka. Dobrze jest tak ustawić całe wyposażenie, aby nie zaciemniło ono niepotrzebnie pomieszczenia.

Minimalizm i światło

W małym pomieszczeniu postawmy przede wszystkim na prostotę i minimalizm. Wybierając oświetlenie, należy mieć na uwadze jego funkcjonalność i fakt, że może pomóc w optycznym zwiększeniu wnętrza. Poza centralnym światłem, warto pomyśleć też o lampkach nocnych. Ich forma może być różna - kinkiet albo lampka przymocowana lub postawiona na nocnym stoliku. W tym pierwszym przypadku chodzi jednak o rolę dekoracyjną, ale jeśli wybieramy drugi rodzaj, to świetnie sprawdzi się rozwiązanie pozwalające na regulowanie kierunku padania światła według naszych zmiennych preferencji. Dobrze jest wykorzystać także większe wiszące lustro, które nada pomieszczeniu więcej przestrzeni.

Sypialnia o małym metrażu wcale nie musi być ciasna i niefunkcjonalna. Dobrze zastosowane wskazówki pozwolą stworzyć przytulne, jasne i sprawiające wrażenie przestrzennego miejsce, w którym będziemy mogli się zaszyć przed całym światem.  Można ładnie i modnie urządzić nawet małą sypialnię. Wystarczy tylko dobry pomysł i dokładne wykonanie, a efekt może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.