Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Inne | 2024-05-27
 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Codzienne dolegliwości bólowe mogą wynikać z różnych przyczyn, np. przepracowania czy nadmiernego wysiłku fizycznego. Mało kto jednak zwraca uwagę na fakt doboru nieodpowiedniego materaca, a tym samym nie zdajemy sobie sprawy z tego, że schorzenia, z którymi się zmagamy, mają swoje źródło właśnie w niewygodnym materacu do snu. Warto zatem wiedzieć, że stanowi on powód wielu dokuczliwych dolegliwości, m.in. też bólu kręgosłupa szyjnego. Jak więc pozbyć się tego problemu, dobierając właściwe podłoże dla zdrowego snu?

Zdrowie kręgosłupa a odpowiedni materac

Ból kręgosłupa szyjnego to bardzo dokuczliwe schorzenie, które najczęściej wynika niestety z nieodpowiednio dobranego materaca do snu. Wówczas nie zapewnia on stabilnego wsparcia szyi w czasie wypoczynku, przez co cały kręgosłup oraz mięśnie pozostają napięte. W efekcie rano budzimy się ze sztywnością karku oraz dokuczliwym bólem, który nawet ogranicza poruszanie głową. Dlatego też tak istotne jest to, aby wybrać produkt dopasowany do potrzeb naszego ciała. Materac powinien pozwalać nam zachować prawidłową postawę ciała i naturalną krzywiznę kręgosłupa w kształcie litery “S”. Poza tym umożliwiać swobodny przepływ krwi, dzięki czemu nie zmagamy się z drętwieniem czy odleżynami.

Jaki materac dla osób z bólem szyi?

Przede wszystkim powinniśmy też wiedzieć, że dobry materac to taki, który odciąża ciało niezależnie od obranej pozycji podczas snu. Mimo wszystko jednak wymagania odnośnie odpowiedniego materaca dla osób z bólem szyi mogą być nieco inne. W takim przypadku należy w głównej mierze zwrócić uwagę na stopień twardości podłoża oraz ewentualną sprężystość. Ogólnie przyjmuje się, że najlepszym wyborem dla bólu odcinka szyjnego, jak i całego kręgosłupa, są modele twarde, które zapewniają największą stabilność ciała. Z drugiej strony jednak materac nie może wywoływać nadmiernego nacisku, aby nie powodować pogłębienia się dolegliwości. Aby lepiej zatroszczyć się o zdrowie swojej szyi, warto także uwzględnić swoją wagę oraz wzrost - im cięższy użytkownik, tym materac powinien być wyższy oraz twardszy, aby uniknąć uczucia “spania na stelażu”.

Ergonomiczny materac dla bólu kręgosłupa

Zakłada się, że dla zdrowego kręgosłupa najlepszym wyborem jest ergonomiczny materac, który dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Nawet więc jeśli będzie on posiadał odpowiednią twardość, nie zawsze sprawi, iż kręgosłup, a w szczególności odcinek szyjny, będzie prawidłowo wsparty. Przykładowo materac Hilding Cha-Cha wyróżnia się wysoką elastycznością punktową, dzięki której możliwe jest zachowanie poprawnej postawy ciała. W głównej mierze jest to zasługa wykorzystania sprężyn kieszeniowych, które dostosowują się do krzywizn kręgosłupa i właściwie je wspierają. Z uwagi na dolegliwości bólowe odcinka szyjnego dobrym rozwiązaniem będą jednak także modele termoelastyczne - stanowią one podłoże do snu reagujące na temperaturę i nacisk ciała, a tym samym doskonale przejmują kształt całej sylwetki.

Odpowiedni materac dla zdrowia kręgosłupa to więc przede wszystkim taki, który potrafi dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała, a jednocześnie zapewnia jego wsparcie. Warto zatem w szczególności zwrócić uwagę na modele ergonomiczne, takie jak Hilding Cha-Cha czy Hilding Electro. Są to produkty, które dzięki wysokiej sprężystości odciążają mięśnie oraz stawy, pozwalając na ich regenerację.

Udostępnij

Zobacz te

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej
Testowanie materaca: Jak zrobić to prawidłowo?
Inne / 2024-04-23

Testowanie materaca: Jak zrobić to prawidłowo?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.