Ból pleców a dobór materaca

Ból pleców a dobór materaca

Materace | 2018-08-29
Ból pleców a dobór materaca

Ból pleców spowodowany chorobą lub złym podłożem, na którym śpimy, może bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak bardzo istotny jest dobór odpowiedniego materaca, który może pozytywnie przyczynić się do poprawy samopoczucia u osób, które zmagają się z różnymi schorzeniami kręgosłupa lub po obudzeniu skarżą się na bóle pleców. 

Nieodpowiedni materac przyczyną bólu pleców

Wiele osób skarży się na bóle pleców zaraz po wstaniu z łóżka. Zazwyczaj jest to ból ciągły, tępy lub przewlekły. Ich przyczyną może być spanie na starym, zużytym materacu, który niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Warto pamiętać, że bóle pleców mogą wskazywać na pewnego rodzaju schorzenia lub być konsekwencją chociażby siedzącego trybu życia. Często jednak są spowodowane spaniem na materacu, którego pianka się zużyła lub wtedy gdy została źle dobrana twardość materaca. W przypadku zbyt twardego podłoża rano występują trudności ze zginaniem się, zaś zbyt miękki materac powoduje problemy z wyprostowaniem się. 

Dla osób, które potrzebują twardego materaca odpowiedni będzie na przykład materac Step, który posiada 7 stref twardości, z kolei dla osób, które wolą spać na miękkim podłożu idealny okaże się materac Balet. Znaczenie ma także przyjęta pozycja do spania. Jeśli śpisz na boku najlepszym wyborem będzie materac termoelastyczny, który doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając w ten sposób odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Jeżeli zaś śpisz na plecach, to materac powinien być nieco twardszy, aby stabilnie podpierał kręgosłup. Taką twardość gwarantuje materac Salsa marki Hilding, który dzięki wysoce plastycznej piance Flexifoam zapewnia optymalną sztywność.

Idealny materac - jaki powinien być?

Jak wiadomo człowiek w trakcie snu zmienia swoją pozycję i najlepszym rozwiązaniem będzie materac, który dopasowuje się do ciała w nocy. Strzałem w dziesiątkę okazują się być materace wysokoelastyczne dostosowujące się do ciała. Takim produktem jest na przykład materac Zumba, który ma włókno Labirynth, czyli włókno sprężyste zapewniające doskonałe podparcie podczas snu, a także gwarantujące swobodną cyrkulację powietrza zapobiegając powstawaniu pleśni. Dodatkowo zapewnia on komfort snu niezależnie od pozycji, w której śpisz. Warto również rozważyć materace termoelastyczne, które pod wpływem ciepła wydzielanego przez organizm osoby śpiącej, dopasowuje się podpierając równomiernie całe ciało. Materac Rumba to materac zarówno termoelastyczny, jak i wysokoelastyczny eliminujący punkty nacisku, które powodują bóle pleców, dzięki zastosowaniu termoelastycznej pianki Visco. Pianka wypełniająca materac powinna zawierać 7 stref twardości, które są gwarancją odpowiedniego podparcia kręgosłupa na całej jego długości i właśnie te cechy gwarantuje materac Rumba. Ponadto wkład, tak jak w materacu Latino, powinien charakteryzować się odpowiednią wentylacją, aby zapobiegać powstawaniu roztoczy i bakterii.

Czym są materace medyczne i ortopedyczne?

Materace medyczne i ortopedyczne są produktami, które przechodzą szereg restrykcyjnych badań oraz testów, aby uzyskać taki status. Produkty te wspomagają proces rehabilitacji i umożliwiają korektę wad postawy, a także niwelują ból pleców. Materace medyczne wykonane z najwyższej jakości materiałów są dedykowane wszystkim, którzy chcą zapobiec bólom pleców i różnego rodzaju schorzeniom oraz tym, którzy już się z zmagają z problemami zdrowotnymi. 

Dla osób z problemami kręgosłupa odpowiedni będzie materac medyczny Fandango, gdyż jego konstrukcja została oparta na sprężynach kieszeniowych, a także zawiera zróżnicowane strefy twardości, dzięki czemu kręgosłup zyskuje optymalne wsparcie. Warto rozważyć również zakup materacy Zumba oraz Salsa, które dzięki 7 zróżnicowanym strefom twardości zapewniają podparcie całego ciała, a przez to są gwarancją dobrego snu. Z kolei materac Pasodoble to doskonały wybór dla osób z większą wagą lub lubiących spać na twardszym podłożu, ponieważ zapewnia on odpowiednie wsparcie ciała dzięki materiałom, które zostały wykorzystane do jego produkcji, a mianowicie kokos i włókno sizal. Właściwościami korekcyjnymi może się pochwalić również materac Makarena, posiadający sprężyny multipocket, które zapewniają solidne wsparcie ciała oraz zmniejszają rozwój mikroflory bakteryjnej. 

Odpowiedni materac może być ulgą dla schorowanego kręgosłupa i pleców oraz przyczynić się do poprawy jakości snu. Jednak w przypadku tego typu schorzeń zalecana jest wizyta u lekarza specjalisty, który zdiagnozuje konkretny przypadek i przekaże swoje zalecenia. Jeżeli szukasz materacy, które wspomogą leczenie chorób kostnych, a także zapewnią dobry sen to trafiłeś we właściwe ręce. Z szerokiej gamy materaców firmy Hilding z pewnością znajdziesz coś dla siebie i swoich bliskich.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.