Bóle kręgosłupa, a materac

Bóle kręgosłupa, a materac

Materace | 2023-31-01
Bóle kręgosłupa, a materac

Bóle kręgosłupa, podobnie jak wiele innych dolegliwości, mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Często znaczenie ma nasz styl życia, ilość aktywności fizycznej czy stan zdrowotny. Miejmy na uwadze jednak to, że i materac znacząco oddziałuje na nasz kręgosłup. W zależności od posiadanego przez nas modelu może wpływać pozytywnie lub bardzo szkodliwie. Co, jeśli odczuwamy ból kręgosłupa - jaki materac wtedy wybrać? Dowiedz się więcej!

Przyczyny bólu kręgosłupa

Nie można ukryć, że ból kręgosłupa to obecnie niezwykle powszechny problem. Zmagają się z nim zarówno starsze, jak i młodsze osoby. Najpowszechniejsze przyczyny, które wywołują dyskomfort związany z tą częścią ciała to brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, wady postawy, nadwaga, urazy lub inne dolegliwości.

Bóle kręgosłupa a materac

Ból pleców, materac, dyskomfort… Te elementy łączy pewna zależność. Po pierwsze, musimy uświadomić sobie, że czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na nasz kręgosłup, jest materac. To on odpowiada za to, aby zagwarantować nam wygodę i komfort, dzięki którym z łatwością zaśniemy. Jeśli nasz model nie spełnia tych wymagań, a dodatkowo jest źródłem znacznego dyskomfortu, może okazać się, że posiadamy produkt, który jest źle do nas dopasowany. Pamiętajmy, że spanie na nieodpowiedniej powierzchni wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami, a ból kręgosłupa jest jedną z nich. Zbyt twardy materac dostarczy nam takich negatywnych wrażeń jak drętwienie kończyn, częste budzenie się w nocy czy ogromny ból pleców. Za miękki materac również jest niebezpieczny, ponieważ sprawia, że nasze ciało nie jest w stanie się odprężyć. Na skutek tego nasze mięśnie są nieustannie napięte.

Odpowiedni materac

Zdając sobie sprawę, jak istotną kwestią jest materac, powinniśmy szczególnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu. Warto rozważyć taką opcję jak materace termoelastyczne, które wyróżniają się innowacyjną technologią. Sprawia ona, że model reaguje na temperaturę wytwarzaną przez nasze ciało, dzięki czemu może perfekcyjnie dopasować się do naszych naturalnych krzywizn. Jeśli chcemy takiego rozwiązania, postawmy na Hilding Rumba bądź Hilding Salsa, które cieszą się dużą popularnością. Towarzyszy nam ból kręgosłupa, jaki materac należy wtedy wybrać? Zapewniamy, że znaczną ulgę przyniosą materace kieszeniowe tak jak na przykład Hilding Fandango. Charakteryzuje się on wysoką elastycznością punktową, dzięki której kręgosłup otrzymuje wspaniałe podparcie, a nasze mięśnie zyskują szansę na to, aby się zregenerować. Podobne działanie zapewni nam Hilding Makarena, w którym obecna jest wyjątkowa sprężyna Multipocket. Dzięki niej możemy być pewni, że nasz kręgosłup jest idealnie podparty.

Nieodpowiednia dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia… Wszystkie te elementy mają wpływ na to, w jakim stanie jest nasz kręgosłup. Warto jednak mieć na uwadze to, że i taka rzecz, jak materac, może znacząco wpłynąć na odczuwany przez nas dyskomfort. Poświęćmy czas, aby dobrać odpowiedni model, a na pewno uda nam się pozbyć dokuczliwego bólu kręgosłupa!

Udostępnij

Zobacz też

Kiedy powinniśmy wymienić materac do spania na nowy?
Materace / 2023-03-20

Kiedy powinniśmy wymienić materac do spania na nowy?

Zobacz więcej
Poduszka dla alergika
Akcesoria / 2023-03-13

Poduszka dla alergika

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.