Co jeść przed snem, a czego lepiej unikać?

Co jeść przed snem, a czego lepiej unikać?

Inne | 2022-05-13
Co jeść przed snem, a czego lepiej unikać?

Jedzenie przed snem od lat budzi wiele kontrowersji. Dużo osób uważa, że nie powinno się spożywać już żadnego posiłku po godzinie 18.00, ponieważ ma to się wiązać z przybraniem na wadze. Oczywiście jest to nieprawda, a na dodatkowe kilogramy wpływa jedynie zbyt duża podaż kalorii. Warto jednak żyć i odżywiać się zdrowo. Co jeść przed snem, by zadbać o swój organizm i samopoczucie?

Ile godzin przed snem należy nie jeść?

Przede wszystkim raz na zawsze zapamiętaj, że reguła, która mówi o nie jedzeniu po godzinie 18.00 jest absolutną nieprawdą. Godziny w których spożywamy posiłki nie mają wpływu na zwiększenie, czy zmniejszenie masy ciała. Jednym powodem przez który chudniemy, lub przybieramy na wadze jest określony bilans kaloryczny. Istotne jest to, by dobrać kaloryczność diety do swojego trybu życia. Kolacja powinna być ostatnim posiłkiem dnia, który dopełni kaloryczności twojej diety. Istotne jest to, by była pełnowartościowa i pożywna - masz wtedy pewność, że nie obudzisz się głodny w samym środku nocy. Eksperci mówią, że najlepiej zjeść ostatni posiłek około 2-3 godziny przed snem. Pozwoli to na poprawne trawienie i sprawi, że w czasie nocnego wypoczynku nie poczujesz głodu.

Co jeść, a czego unikać?

Nie powinieneś spożywać produktów, które są ciężkie - mamy na myśli smażone i tłuste potrawy. Są ciężkostrawne i mogą przysporzyć Ci problemów ze snem. Unikaj także produktów o wysokim indeksie glikemicznym - owoce nie będą więc najlepszym pomysłem. Kolacja nie powinna składać się z makaronów, czy białego chleba, ponieważ zawierają węglowodany proste. Najlepiej wybrać lekkostrawną kolację, która może składać się na przykład z chudego mięsa, czy ryby, a także warzyw. Duszone, pieczone, lub gotowane potrawy będą idealną opcją na ostatni posiłek przed snem. Sprawdzą się także kanapki, złożone z pełnoziarnistego pieczywa. Przed snem warto sięgnąć po produkty, które zapewnią Ci odpowiednią podaż białka - pozwoli to na lepszą regenerację mięśni.

Coś więcej niż jedzenie

To, co spożywasz przed snem, oczywiście istotnie wpływa na jego jakość. Nie zapominaj jednak o odpowiednich warunkach panujących w sypialni. Najważniejszym elementem dobrego snu jest podłoże na którym wypoczywasz. By komfortowo przespać noc musisz posiadać wysokiej jakości materac - przychodzimy z podpowiedzią i polecamy nasze bestsellerowe produkty, które z całą pewnością pomogą Ci zadbać o jakościowy wypoczynek. Model Hilding Rumba posiada prozdrowotne właściwości, a także reaguje na temperaturę ciała i idealnie dopasowuje się do jego krzywizn. Dzięki swojej elastyczności pozwala na dogłębną regenerację mięśni i zmniejsza ich napięcie. Spodoba się parom o dużej różnicy wagowej i osobom posiadającym problemy z kręgosłupem. Materac Hilding Salsa zapewnia idealne wsparcie dla kręgosłupa i zapobiega powstawaniu odleżyn. Dodatkowo posiada status produktu medycznego, jest więc w pełni bezpieczny dla Twojego zdrowia. Będzie świetną opcją dla alergików. Model Hilding Fandango spodoba się osobom preferującym twardsze podłoża. Zapewnia elastyczność punktową, dzięki czemu nie przenosi drgań. Jest sprężysty, a jego wkład jest zbudowany tak, by odpowiednio cyrkulować powietrze.

Jak widzisz, na dobry sen wpływa wiele czynników. Warto przyjrzeć się temu, co spożywasz przed nocnym wypoczynkiem, by kompleksowo dbać o swoje samopoczucie i zdrowie. Nie zapominaj, że równie istotne jest podłoże na którym zasypiasz i warunki panujące w sypialni.

Udostępnij

Zobacz też

Przeziębienie a sen
Inne / 2022-09-19

Przeziębienie a sen

Zobacz więcej
Poznaj właściwości pianki HR!
Materace / 2022-09-12

Poznaj właściwości pianki HR!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.