Co robić przed snem, aby wstawać wcześniej?

Co robić przed snem, aby wstawać wcześniej?

Inne | 2022-06-29
Co robić przed snem, aby wstawać wcześniej?

Wielu ludzi przed ważnymi wydarzeniami ma problemy z zasypianiem. Czeka cię spotkanie, na którym musisz być wypoczęty? Sprawdź co zrobić, aby twój sen był jak najbardziej efektywny!

Sposoby na dobry sen

Nie jesteś rannym ptaszkiem? Możesz się nim stać! Wbrew pozorom, odpowiedź na pytanie jak wcześnie wstawać, wcale nie należy do trudnych. Przede wszystkim, niezwykle istotne jest zadbanie o prawidłową higienę snu oraz ustalenie wieczornej rutyny, która umożliwi szybkie zasypianie. Należy pamiętać o tym, aby przed położeniem się do łóżka przewietrzyć sypialnię – odpowiednie dotlenienie organizmu ma znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie. Wśród sposobów na wczesne wstawanie warto wyróżnić także niekorzystanie z elektroniki bezpośrednio przed zasypianiem. Niebieskie światło emitowane przez telefony czy laptopy wpływa negatywnie na wzrok i utrudnia szybkie zaśnięcie. Aby mieć spokojny sen, nie należy także zapominać o unikaniu spożywania kofeiny, która znajduje się m.in. w kawie czy herbacie. Da dodatkowej motywacji, warto zapisać się na poranne zajęcia, takie jak pływanie czy joga. Gwarantujemy, że dreszczyk emocji związany ze wstawaniem o tak wczesnej porze, zapewni zastrzyk energii na cały dzień! Mamy także radę dla fanów funkcji “drzemka” w telefonie – zostawcie go w innym miejscu niż stolik nocny. Budzik dzwoniący z parapetu na pewno pomoże w szybszym wstaniu z łóżka. Jak nie zasypiać rano? Chodzić spać i wstawać o tej samej porze! Dzięki wypracowaniu regularności i rytmu dobowego, organizm będzie czuł się zrelaksowany.

Konsekwencje niedoboru snu

Odpowiednia ilość odpoczynku jest kluczowa do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To właśnie dlatego szczególnie ważne jest zadbanie o spokojny sen. Nie każdy jednak wie, że do skutków niewysypiania się należy nie tylko zmęczenie, ale także szereg innych objawów, które w konsekwencji mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Długotrwały brak snu wpływa niekorzystnie na koncentrację, przez co osoby mające problemy z zasypianiem często bywają rozdrażnione i nie mogą się skupić. Jednym ze skutków niedoboru odpowiedniej ilości snu mogą być także bóle głowy, nadciśnienie oraz zwiększone ryzyko zachorowań na choroby serca. Warto dbać o higienę snu!

Zacznij od materaca!

Jednym ze sposobów na dobry sen, jest odpowiednio dobrane podłoże, które zapewni uczucie wyjątkowego odpoczynku. Każdy materac musi być dopasowany indywidualnie, jednak mamy dla was kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę. Hilding Electro to doskonały wybór dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania. Ten wyjątkowy materac hybrydowy łączy w sobie cechy modeli piankowych i sprężynowych, tworząc wytrzymały i uniwersalny produkt. W ofercie naszego sklepu znaleźć można także materace dla osób, które preferują twarde podłoże lub mają problemy z kręgosłupem. Hilding Fandango sprawdzi się idealnie, ponieważ dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając odpowiednie wsparcie. Jego niewątpliwą zaletą jest wkład bazujący na sprężynie kieszeniowej, który gwarantuje wysoką elastyczność punktową. Ostatnią z naszych propozycji jest Hilding Pasodoble – jego solidna konstrukcja i wysoka twardość zapewniają wyjątkowe wsparcie dla każdej partii ciała, co potwierdza certyfikat statusu wyrobu medycznego.

Na dobry sen wpływa wiele czynników. Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią wam wczesne wstawanie. Pamiętajmy, że warto zaczynać każdy dzień z uśmiechem!

Udostępnij

Zobacz też

Materace dla stelaży regulowanych
Materace / 2022-07-28

Materace dla stelaży regulowanych

Zobacz więcej
Materace dwustronne - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?
Materace / 2022-07-22

Materace dwustronne - dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.