Czy materac ma wpływ na bezdech senny?

Czy materac ma wpływ na bezdech senny?

Materace | 2021-10-22
Czy materac ma wpływ na bezdech senny?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pozornie niegroźne chrapanie może być oznaką poważnego problemu jakim jest bezdech senny. Niestety, nieleczony może stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Czy materac może pomóc nam w walce z tą chorobą?

Bezdech senny i jego objawy

Na samym początku warto jest dokładnie wytłumaczyć czym jest bezdech senny. Jest to problem związany z zaburzeniami przepływu powietrza przez drogi oddechowe w trakcie snu. Zasadniczo bezdech dzieli się na dwie kategorie, a mianowicie centralny bezdech senny, gdzie całkowicie na chwilę zatrzymuje się właśnie oddychanie, który na szczęście jest jednak rzadkością, a także obturacyjny gdzie oddech jest spłycony, a sam bezdech występuje bardzo rzadko. Po czym poznać, że wskazany problem może nas dotykać? Niestety jest to trudne, ponieważ dolegliwości mu towarzyszące są typowe do różnych innych zaburzeń. Jest to między innymi wybudzanie się w nocy, chrapanie, nerwowość oraz problemy ze skupieniem uwagi, ciągłe uczucie zmęczenia czy też poranne bóle głowy. Warto jest dodać, że wskazany problem może dotykać nie tylko dorosłych, lecz również dzieci. Przyczyn jest wiele być wiele, wskażmy tutaj między innymi krzywa przegrodę nosową czy polipy.

Bezdech senny: łagodzenie objawów

W jaki sposób można łagodzić objawy bezdechu sennego? Oczywiście, jeśli podejrzewamy, że problem nas dotyczy warto jest pójść do lekarza, który zleci wykonanie odpowiednich badań. Jednak sami też możemy podjąć pewne kroki, które pomogą nam walczyć z dolegliwościami. Tutaj warto jest między innymi zrezygnować z używek, które sprzyjają bezdechowi: alkohol czy palenie papierosów. Na bezdech narażone są również osoby otyłe, dlatego dobrze jest pozbyć się zbędnych kilogramów. Pamiętajmy, że omawiany kłopot może mieć naprawdę tragiczne skutki, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia zawału. Dlatego trzeba też spojrzeć na nasz materac. Dla osób, które borykają się z bezdechem sennym najlepiej nadadzą się tego typu wyroby, które odpowiednio dopasowują się do kształtu ciała. Są to chociażby modele termoelastyczne, które reagują na temperaturę ciała lub też hybrydowe. Drugie wskazane stanowią połączenie najlepszych pianek, a także sprężyn kieszeniowych, które idealnie podpierają każdą partię mięśni, lecz przynoszą także komfort. Nie bez znaczenie jest stelaż: najlepiej jest wybrać ten regulowany, gdzie sami możemy decydować o kącie nachylenia zagłówka i podnóżka.

Materac i łagodzenie objawów

Jaki materac w takim razie wybrać? Warto jest spojrzeć między innymi na termoelastyczny Hilding Salsa. Pianka Visco reaguje na temperaturę ciała została połączona z pianką Flexifoam, którą wyprofilowaną w aż siedem stref twardości, przez co w sposób indywidualny dostosowuje się do nacisku i świetnie przyśpiesza regenerację całego organizmu. Nada się dla alergików, a także dla osób zmagających się z różnymi chorobami, ponieważ posiada działa przeciwodleżynowo. Niewątpliwie ciekawą opcją będzie hybrydowy Hilding Electro. Sprężyny typu multipocket zostały tutaj połączone z bardzo wytrzymałą pianką Fusion. Został on wzbogacony także o top z warstwą lateksu, a także pianką Visco w przyjemnie sposób otulający ciało. Dzięki tej odpinanej warstwie możemy też łatwo dostosować twardość materaca do naszych indywidualnych potrzeb.

Bezdech senny to problem, z którego możemy nie zdawać sobie bardzo często sprawy. Dlatego właśnie warto jest dbać o siebie, a także komfort swojego snu.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.