Czy materac może być ekologiczny?

Czy materac może być ekologiczny?

Materace | 2021-12-16
Czy materac może być ekologiczny?

Coraz więcej osób ma świadomość na temat tego, jak bardzo zanieczyszczone jest środowisko. Większość stara się czynić chociaż małe zmiany w swoim codziennym życiu, by zapobiec dalszemu niszczeniu przyrody. Segregacja śmieci i zmiana nawyków zakupowych stały się codziennością. Ale czy wiesz, że Twoja sypialnia również może być ekologiczna?

Standardowy materac - jaka jest jego budowa?

Dostępne na rynku materace są niesamowicie trwałe i odporne na odkształcanie. Mimo to, eksperci polecają, by w zależności od typu wypełnienia i sposobu użytkowania wymieniać je co siedem do piętnastu lat. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: jak zutylizować tego typu odpad, by środowisko nie ucierpiało? We wnętrzu nowoczesnych i niezwykle funkcjonalnych produktów znajdują się bowiem sprężyny, pianki i inne sztuczne materiały, dzięki którym produkty są tak wygodne i doskonale podpierają każdą część ciała użytkownika. Choć produkty Hilding są tworzone zgodnie z aktualną ustawą o ochronie środowiska naturalnego, to wielu konsumentów poszukuje czegoś, co pozostawi jeszcze mniejszy ślad węglowy.

Ekologiczne podłoża do snu - nowa kolekcja Hilding

Co zatem zrobić, by stworzyć sypialnię w oparciu o ideę less waste? To zaskakująco proste - jak się bowiem okazuje, materac może być w pełni ekologiczny! Warto zapoznać się z innowacyjną kolekcją eko-podłoży do snu, które są bezpieczne nie tylko dla ekosystemów, ale również dla ludzi. W ich wnętrzu znajdują się materiały nadające się w 100% do ponownego wykorzystania. Wszystkie surowce zostały przetestowane z pozytywnym rezultatem pod kątem możliwości ponownego przetwarzania materiałów. Dodatkowo, każdy materac zapakowany jest w folię wyprodukowaną w 20% z plastiku recyklingowego. Budowa ekologicznych modeli wspiera zdrowy sen, a ponadto zapewnia szereg właściwości antyalergicznych, antybakteryjnych i gwarantuje doskonałe podparcie kręgosłupa. Ponowne wykorzystanie materiałów użytych do wykonania materacy pozwala na znaczącą oszczędność energii, surowców i środowiska, a co za tym idzie zmniejszenie śladu węglowego.

Jaki materac ekologiczny wybrać?

Nowa kolekcja ekologicznych podłoży do snu obejmuje zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe. Wśród nich znajduje się propozycja o nazwie FJORD, która została zbudowana z trzech pianek o bardzo wysokiej elastyczności i zróżnicowanej twardości. Rdzeniem materaca jest Pure FlexiFoam - utrzymuje ciało użytkownika w odpowiedniej pozycji oraz zapewnia optymalną sprężystość. Wierzchnie pianki EcoThermal Visco i Eco HighResilience Support pozwalają na idealne dopasowanie komfortu. Pomimo różnic, obie pianki odpowiadają za wyjątkowe wsparcie ciała oraz regenerację mięśni. Miłośnicy modeli sprężynowych powinni zwrócić uwagę na materac GEJZER zbudowany na bazie siedmiostrefowych sprężyn kieszeniowych. Dodatek ekologicznych pianek podwyższa twardość i gwarantuje znakomity komfort snu osobom o większej masie ciała. Posiada on pokrowiec EcoGreen, który w 100% nadaje się do recyklingu, nie tracąc przy tym miękkości i puszystości. Dzięki swoim cechom model ten zapewnia bardzo dobre wsparcie całego ciała będąc jednocześnie produktem ekologicznym.

Materace ekologiczne są więc produkowane z materiałów, które nadają się do recyklingu, a co za tym idzie - przyczyniają się do oszczędności energii i surowców.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.