Czy stelaż pod materac ma znaczenie?

Czy stelaż pod materac ma znaczenie?

Inne | 2021-08-25
Czy stelaż pod materac ma znaczenie?

Wbrew pozorom łóżko to nie tylko materac. Chociaż oczywiście pełni on bardzo istotną rolę, musimy także pamiętać, że za prawidłowe podparcie naszego ciała odpowiada również stelaż i dzisiaj więcej właśnie na ten temat!

Twoje idealne łóżko!

Wielu może się wydawać, że łóżko to przede wszystkim materac. Oczywiście odgrywa on bardzo istotną rolę, jednak należy pamiętać, że to jednak nie wszystko. Klasyczny mebel tego typu zbudowany jest również z ram, oraz co bardzo istotne, ze stelaża. Jakie w takim razie powinno być łóżko idealne? Przede wszystkim, musi być dopasowane do naszych potrzeb, a co za tym idzie funkcjonalne. Dobrze, jeśli ma ono wygodny zagłówek, który pozwoli nam się komfortowo oprzeć w momencie, gdy czytamy książkę czy też oglądamy telewizję. Warto też brać pod uwagę to, aby całość była łatwa do utrzymania w czystości. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb przy zakupie łóżka zwracajmy uwagę między innymi na to, czy posiada ono przykładowo skrzynię, gdzie schowamy pościel lub też z jakiego materiału wykonano nóżki. Istotna jest też wielkość: tą oczywiście należy dobierać mając na uwadze zarówno kwestie związane z tym czy śpimy sami czy jednak z drugą połówką, lecz ważna jest wielkość pomieszczenia, gdzie mebel ma stać.

Stelaż pod materac: dlaczego ma znaczenie?

Bardzo istotny jest wybór pasującego stelaża. Dlaczego? Musimy brać pod uwagę tutaj chociażby fakt, że to właśnie on odpowiada za prawidłowe podparcie ciała i pozwala w pełni cieszyć się pozytywnymi właściwościami płynącymi z doboru porządnego materaca. Jak znaleźć stelaż idealny? Kupując go trzeba patrzeć między innymi na tworzywo, z jakiego został wykonany, wielkość zarówno materaca jak i ramy czy nawet naszą wagę i stan zdrowia. Świetnie sprawdzić mogą się również modele regulowane. Jest to dobre wyjście zarówno dla osób, które wiele czasu spędzają w łóżku ze względów zdrowotnych czy też dla lubiących na przykład oglądać filmy leżąc w łóżku. Tutaj jednak bardzo istotne jest, aby postawić na modele piankowe, których wypełnienie jest na tyle elastyczne, że gdy zmieniać będziemy kąt nachylenia zagłówka lub podnóżka nie ulegnie ono uszkodzeniu.

Materac: gwarancja komfortowego snu

Jaki jednak produkt wybrać, kiedy zamiast stelaża chcemy wymienić materac? Warto jest w takim wypadku postawić na wygodne, stabilne modele. Tutaj, świetnym przykładem okaże się między innymi Hilding Tango. Ma on wypełnienie z wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych, co oznacza, że każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszeni. Całość utwardzono wysokiej jakości pianką HR oraz blatem lateksu, który odpowiada również za szereg właściwości antybakteryjnych. Naszą uwagę powinien też przykuć Hilding Boogie, z wysokoelastyczną pianką FloFom, przyspieszającą regenerację mięśni. Posiada ona również lateks i wspomnianą wcześniej piankę HR, gwarantując świetne podtrzymanie każdej partii ciała. Szukając modelu stricte lateksowego trzeba spojrzeć na Hilding Melody, który nada się nawet dla osób ważących do 140 kilogramów - a to za sprawą wysokiej gęstości lateksu. Dodatkowo gwarantuje on świetną cyrkulację powietrza, dlatego jesteśmy przekonani, że warto!

Łóżko ma nam zagwarantować spokojny sen, dlatego tak istotne są wszystkie jego elementy, dlatego ich zakup dobrze jest porządnie zaplanować!

Udostępnij

Zobacz też

Sen a sport
Inne / 2023-05-22

Sen a sport

Zobacz więcej
Czym jest Certyfikat AEH?
Materace / 2023-05-15

Czym jest Certyfikat AEH?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.