Czy warto kupić materac piankowy?

Czy warto kupić materac piankowy?

Materace | 2020-06-17
Czy warto kupić materac piankowy?

Szukając idealnego materaca, bez wątpienia, napotkamy wiele modeli piankowych. Dzięki coraz to nowszym metodom, zastosowanym w czasie ich produkcji, spełnią one wymagania każdego, jednak powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Rodzaje materacy piankowych

Na rynku znajdziemy wiele, różnych rodzajów materacy piankowych, lecz zazwyczaj dzieli się je na trzy podstawowe typy. Pierwszym z nich są modele termoelastyczne, które przede wszystkim, cechują się tym, że reagują na temperaturę naszego ciała, dopasowując się do jego krzywizn anatomicznych. Dzieje się to dzięki piance Visco. Produkty nią wypełnione, każdorazowo, po skończonym użytkowaniu, wracają do swojego pierwotnego kształtu.

Inną kategorią są materace lateksowe, jak na przykład Hilding Melody. Posiada on szereg właściwości antyalergicznych, które zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii. Za sprawą zawartego w nim lateksu odznacza się on odpornością na eksploatację, dzięki gęstości wypełnienia, lecz jednocześnie jest w stanie przystosować się indywidualnie do konkretnych partii ciała. Ten model fantastycznie sprawdzi się dla par - nawet tych, między którymi istnieje duża dysproporcja we wzroście czy wadze.

Ostatnim, jednak nie mniej ważnym, rodzajem są materace wysokoelastyczne, odznaczające się elastycznością punktową, jak sprężysty Hilding Conga. Poprzez połączenie dwóch pianek Visco i FloFom materac ten pomaga pozbyć się napięcia w okolicach ramion i barków, a także wspaniale nada się na lato, ponieważ zastosowane wypełnienie ma właściwości chłodzące. Otwarta budowa komórkowa gwarantuje świetną wentylację.

Materac piankowy dla kogo?

Odpowiednio dobrany materac piankowy, będzie służył każdemu, niezależnie od wieku, wagi czy poziomu aktywności fizycznej. Jednak modele te, szczególnie polecane są dla osób starszych, które często muszą borykać się z problemami z krążeniem. Pianki mogą przynieść ulgę w przypadku niektórych dolegliwości bólowych, a także gwarantują komfortowe podparcie dla kręgosłupa. Materace z tym wypełnieniem rekomendowane są też dla alergików, ponieważ kurz nie osadza się wewnątrz. Dlatego dobrze wziąć pod uwagę Hilding Rumba z wysokoelastyczną pianką Velvet Touch oraz termoelastyczną Visco, ponieważ redukuje napięcie mięśniowe, zapewniając wysokie podparcie, lecz również dopasowuje się do kształtu naszego ciała, zwiększając poziom komfortu.

Zalety modeli piankowych

Materace piankowe, bez wątpienia, posiadają wiele zalet. Jedną z pierwszych jak fakt, że możemy dzięki nim uzyskać miły efekt otulenia, co sprawia, że czujemy się jakby dany model został stworzony specjalnie dla nas. Kiedyś uważano, że ten rodzaj nie nadaje się dla osób o podwyższonej masie ciała, jednak dzisiejsze produkty zapewniają wysoki komfort snu, użytkownikom do 140 kilogramów. Są one przystosowane też stelaży o regulowanym zagłówku i podnóżku. Warto zwrócić uwagę na Hilding Modern, który posiada dwie różne twardości. Świetnie sprawdzi się dla osób aktywnych, a to za sprawą konstrukcji, która pozytywnie wpływa na regenerację mięśni.

Jak widzimy, materace piankowe, posiadają szereg zalet. Szeroki wachlarz ich właściwości docenią nawet osoby, które przykładają dużą wagę do komfortu snu.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.