Czy właściwości wentylacyjne w materacu są ważne?

Czy właściwości wentylacyjne w materacu są ważne?

Materace | 2018-10-08
Czy właściwości wentylacyjne w materacu są ważne?

Zastanawiając się nad wyborem idealnego materaca, często skupiamy się przede wszystkim na twardości i elastyczności wkładu. Jednak niezwykle istotną kwestią, wyraźnie poprawiającą komfort wypoczynku jest także jego właściwa wentylacja. Co wpływa na przewiewność materaca i dlaczego jest ona taka ważna?

Dobra wentylacja materaca - dlaczego jest istotna? 

Odpowiednia przewiewność materaca sprawia, że wraz z regularną wymianą powietrza i usuwaniem zgromadzonego wewnątrz ciepła znika również niezwykle niebezpieczna wilgoć. Jej nadmierna ilość, skupiona pomiędzy poszczególnymi elementami struktury wkładu tworzy doskonałe warunki do rozwoju szkodliwych roztoczy, grzybów i bakterii. Są one szczególnie groźne dla osób cierpiących na alergie, zwłaszcza te dotyczące dróg oddechowych. Aby uniknąć dodatkowych dolegliwości, a jednocześnie złagodzić objawy uczuleń, warto wybrać materac posiadający specjalne nacięcia pianki, które tworzą kanały wentylacyjne, zastosowane między innymi w modelu Hilding Salsa. Dzięki wzbogaceniu wkładu o nowoczesną taśmę 3D powierzchnia materaca pozostaje sucha i higieniczna przez całą noc, co znacznie poprawia komfort snu. Prawidłowa oddychalność wkładu jest także bardzo ważna w przypadku zakupu materaca dla małych dzieci, które nie posiadają jeszcze w pełni wykształconej odporności. Z myślą o najmłodszych i ich ochronie przed bakteriami oraz drobnoustrojami został stworzony model Hilding Kołysanka, zawierający elastyczną i przewiewną piankę Flexifoam oraz utwardzoną warstwę kokosu, efektywnie wspierającą zdrowy rozwój maluchów. Prawidłowa wentylacja materaca gwarantuje również zachowanie jego trwałości i funkcjonalności.

Jak dbać o higienę materaca?

W celu zadbania o właściwy stan naszego materaca, trzeba pamiętać o wykonywaniu kilku istotnych czynności. Ważne jest regularne odkurzanie i pranie przynajmniej raz na pół roku pokrowca, pozwala to ograniczyć odkładanie się kurzu, włosów, naskórka oraz innych, drobnych zanieczyszczeń. Ponadto, na higienę wkładu wpływa również systematyczne wietrzenie sypialni i wymiana pościeli. Nie bez znaczenie pozostaje także dobór solidnego stelaża, posiadającego drewniane listwy umożliwiające swobodny przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi warstwami produktu.         

Innowacyjne systemy wentylacji materaców 

Nowoczesne modele materaców zostały wyposażone w doskonałej jakości materiały i innowacyjne technologie gwarantujące najlepszą oddychalność wkładu. Warto zwrócić uwagę na model Hilding Rumba, który odznacza się 7 zróżnicowanymi strefami twardości oraz funkcjonalną wentylacją, osiągniętą dzięki specjalnym nacięciom pianki. Dla podwyższenia jakości snu Hilding Rumba został uzupełniony o pokrowiec z dzianiny Medicott Velur, neutralizujący nieprzyjemne zapachy, a także uniemożliwiający rozwój drobnoustrojów. Z kolei wszystkim alergikom bez wątpienia przypadnie do gustu Hilding Latino, posiadający właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Przewiewna, lateksowa struktura tego modelu pozwala na swobodną wymianę powietrza i ciepła wytwarzanego przez ciało podczas snu. Dwie lateksowe płyty tworzące strukturę materaca zostały przedzielone pianką Velvet Touch, która jest bardzo przewiewna, a jej znakomite wyprofilowanie jeszcze lepiej wentyluje wkład. Wierzchnią warstwę materaca może stanowić jedwabisty, miękki w dotyku pokrowiec Elips lub zapewniający efekt masażu pokrowiec Merced. Zarówno jedno, jak i drugie pokrycie jest bardzo higieniczne, ponieważ można je prać w temperaturze 60°.   

Właściwości wentylacyjne materaca są podstawą zdrowego i wygodnego snu. Przewiewność wkładu wpływa bowiem na prawidłowe odprowadzanie wilgoci oraz utrzymanie materaca w czystości. Innowacyjne produkty, zawierające kanaliki wentylacyjne oraz oddychające pokrowce są idealnym wyborem dla alergików, małych dzieci oraz wszystkich osób dbających o wygodę codziennego wypoczynku.  

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.