Czy zwierzęta mogą spać w sypialni?

Czy zwierzęta mogą spać w sypialni?

Inne | 2019-01-09
Czy zwierzęta mogą spać w sypialni?

Czworonogi już od dawna są traktowane w naszych domach jako pełnoprawni członkowie rodziny. W związku z tym, cieszą się licznymi przywilejami, chętnie rozpieszczamy psy i koty, a co za tym idzie pozwalamy im na odpoczynek w naszych łóżkach. Czy zwierzęta mogą spać w sypialni? Poznaj zalety i wady wspólnej drzemki z pupilem.  

Zwierzęta w sypialni

Miłośnicy zwierząt uwielbiają spędzać z nimi każdą wolną chwilę. Oprócz długich zabaw na dworze, cenią sobie także codzienny sen w towarzystwie psa lub kota. Jakie przykre konsekwencje mogą się z tym wiązać? Przede wszystkim, zwierzęta w sypialni mogą wpłynąć na znacznie pogorszenie komfortu snu i efektywnego wypoczynku. Często bowiem, zwłaszcza duże psy rozpychają się, a w związku z tym zajmują w łóżku bardzo dużo miejsca. Ponadto, zwierzaki zostawiają w pościeli niekoniecznie pożądane ślady swojej obecności, takie jak brud, czy różnego rodzaju bakterie. Utrzymanie prawidłowej higieny snu wymaga zatem znacznie większej pracy. Warto również wiedzieć o tym, że fragmenty sierści naszego pupila, wchodzące w strukturę łóżka mogą również przyczynić się do wywołania lub zaostrzenia objawów alergii. 

Pies i kot w łóżku 

Pomimo negatywnych skutków spania z pupilem, entuzjaści przebywania w towarzystwie zwierzaków znajdą liczne argumenty potwierdzające słuszność wspólnych drzemek. Po pierwsze, czworonogi są ciepłe i miłe w dotyku, co sprawia, że automatycznie się uspokajamy. Dzięki przytuleniu się do ukochanego psa lub kota na chwilę przed zaśnięciem, zapominamy o troskach, zmniejsza się poziom naszego stresu, a w konsekwencji czujemy się przyjemnie odprężeni. Co równie ważne, spanie ze zwierzakiem sprzyja budowaniu więzi, a czworonogi czują się do nas jeszcze bardziej przywiązane. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób mieszkających samotnie, które na co dzień odczuwają dotkliwie skutki braku towarzystwa.         

Higiena snu

Jeśli spanie z psem lub kotem nie stanowi dla nas dyskomfortu, aby zachować najważniejsze zasady higieny powinniśmy wcielić w życie kilka nawyków. Przede wszystkim, należy zwracać szczególną uwagę na czystość sierści i łap naszego pupila, kluczową kwestię stanowi ich dokładne oczyszczenie po każdym spacerze. Ważna jest także regularna wymiana pościeli, poszewek na poduszki oraz prześcieradła. W utrzymaniu czystego łóżka z pewnością pomoże także wybór antyalergicznego, przewiewnego materaca (którego struktura nie pozwala na przedostawanie się kurzu i sierści do wewnątrz). Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowo zakup wkładu posiadającego wytrzymały pokrowiec, przeznaczony do prania w pralce, na przykład takiego  jak  termoelastyczny materac Hilding Salsa, wyposażony w praktyczny, zdejmowany pokrowiec Tencel lub Velvet

Udostępnij

Zobacz też

Testowanie materaca: Jak zrobić to prawidłowo?
Inne / 2024-04-23

Testowanie materaca: Jak zrobić to prawidłowo?

Zobacz więcej
Sztuka wyboru materaca dla par o różnych preferencjach snu
Materace / 2024-04-09

Sztuka wyboru materaca dla par o różnych preferencjach snu

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.