Czym charakteryzują się materace medyczne?

Czym charakteryzują się materace medyczne?

Materace | 2023-02-20
Czym charakteryzują się materace medyczne?

Sen i odpoczynek dla każdego człowieka jest bardzo ważny, dlatego powinniśmy zadbać o jak największy jego komfort. Zapewnić to może kilka aspektów, między innymi wyciszenie sypialni, aby nic nie zakłócało nam naszego snu oraz wyłączenie wszelkich świateł. Najistotniejszym elementem każdego snu jest jednak materac. Najpopularniejsze są materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Wśród nich znaleźć można również inne modele, np. materace medyczne. Czym się charakteryzują? Dla kogo będą najlepsze? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym są materace medyczne?

Materace medyczne to taki rodzaj materaca, który jest zaprojektowany specjalnie do użytku w placówkach medycznych, domach opieki, ale również w domach prywatnych. Ich celem jest zapewnienie wygody i bezpieczeństwa pacjentom oraz osobom, które takiej pomocy potrzebują. Materace medyczne wykonane są z wytrzymałych materiałów i zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla całego ciała osoby na nim leżącej, a jednocześnie mają za zadanie zminimalizować ryzyko wystąpienia odleżyn. Materace medyczne można podzielić ze względu na przeznaczenie, np. materace ortopedyczne, które idealnie sprawdzą się dla osób, które doznały różnych kontuzji oraz materace przeciw odleżynom dla osób, które się z nimi borykają lub są na nie szczególnie narażone. Można wyróżnić również materace pooperacyjne, które będą idealne po zabiegach.

Dla kogo materace medyczne będą najlepsze?

Materace medyczne są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które potrzebują specjalnego wsparcia podczas snu. Będą idealne dla pacjentów placówek medycznych i opiekuńczych, a także dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się lub cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Materace medyczne najlepiej sprawdzą się u osób z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego, np. bóle kręgosłupa, zapalenie stawów, skolioza. Te materace będą super również dla osób, które borykają się z problemami oddechowymi, np. chrapanie, bezdech senny lub astma. Produkty medyczne zapewnią odpowiednią wentylację i poziom twardości. Świetnie sprawdzą się również dla osób z problemami z krążeniem, ponieważ to właśnie u nich mogą wystąpić odleżyny. Osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się, również będą bardzo zadowolone z materaca medycznego, ponieważ sprawi on, że ich sen będzie optymalny.

Czym materace medyczne różnią się od innych modeli?

Materace medyczne różnią się od innych modeli pod względem kilku cech. Po pierwsze są dedykowane konkretnym problemom, np. produkty antyodleżynowe. Dodatkowo materace medyczne mają regulację twardości, więc można łatwo dopasować dany model do osoby na niej leżącej. Dodatkowo materace medyczne są wykonane ze specjalnych materiałów, które pomagają zapobiegać rozwojowi bakterii i innych patogenów. Jaki materac wybrać? Naszą pierwszą propozycją jest Hilding Fandango Family, który daje mocne wsparcie całej sylwetce. Jest dedykowany przez wszystkim osobom z problemami z kręgosłupem, większą wagą lub takich, które wolą spać na twardszym podłożu. Drugą możliwością jest materac Hilding Makarena. Jest to produkt o właściwościach prozdrowotnych, a w jego wnętrzu można znaleźć sprężyny umieszczone w wielu kieszeniach. Naszą trzecią propozycją jest Hilding Pasodoble. Jest to idealny materac dla osób starszych lub z problemami w obrębie kręgosłupa oraz dla osób, które preferują twardsze podłoże do spania. Jest to produkt hybrydowy, ponieważ wewnątrz ma zarówno sprężyny, jak i piankę. Naszą kolejną propozycją jest materac Hilding Rumba, czyli materac całkowicie wykonany z pianek, a dokładniej z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. Obie zapewniają optymalny odpoczynek i komfort podczas snu. Ostatnią opcją jest Hilding Salsa, czyli materac idealny dla osób zmagających się z odleżynami. Jego wnętrze wypełniają różne pianki, które zapewniają optymalny relaks i odpoczynek.

Należy pamiętać o tym, że nie każdy materac medyczny będzie odpowiedni dla każdej osoby. Wybór produktu, który będzie odpowiedni, powinien być zawsze konsultowany z lekarzem lub specjalistą, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla indywidualnych potrzeb pacjenta. Dobrze dopasowany produkt może znacznie poprawić jakość snu, dlatego warto w niego zainwestować!

Udostępnij

Zobacz też

Kiedy powinniśmy wymienić materac do spania na nowy?
Materace / 2023-03-20

Kiedy powinniśmy wymienić materac do spania na nowy?

Zobacz więcej
Poduszka dla alergika
Akcesoria / 2023-03-13

Poduszka dla alergika

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.