Czym różnią się od siebie materace sprężynowe?

Czym różnią się od siebie materace sprężynowe?

Materace | 2021-10-29
Czym różnią się od siebie materace sprężynowe?

Nowoczesne materace sprężynowe? Na rynku pojawia się tak wiele, różnego rodzaju modeli, że nie sposób się odnaleźć. Właśnie dlatego, dla wszystkich zastanawiających się nad kupnem produktu ze sprężynami przygotowaliśmy krótki poradnik.

Materac kieszeniowy a bonellowy

Wielu osobom materac sprężynowy kojarzy się z klasycznym modelem bonellowym. Przez długi czas to właśnie one najczęściej gościły w polskich domach. Kształt, w który wyprofilowano sprężyny zazwyczaj przypomina klepsydrę. Chociaż należą one do komfortowych i są w stanie prawidłowo podpierać ciało to niestety mogą się szybko zużywać. Ma to bezpośrednie przełożenie na komfort, ponieważ występują chociażby odkształcenia, wbijające się w ciało elementy wkładu, a także skrzypienie, w szczególności słyszalne przy zmianach pozycji. Dlatego właśnie szukając materaców sprężynowych koniecznie należy zwrócić uwagę na wyroby kieszeniowe. Znacznie zdrowszą, bardziej komfortową i wytrzymalszą opcją są właśnie wskazane rodaje. Dużo lepiej dopasowują się do kształtu ciała, a w szczególności do krzywizn anatomicznych. Dodatkowo minimalizują odczuwanie drgań, dlatego są dobrą propozycją dla par. Najwyższej jakości modele są również wzbogacane o zaawansowane technologicznie pianki, które zwiększają wygodę i potęgują prozdrowotne właściwości.

Multipocket czy Pocket Plus?

Do grona materacy sprężynowych zaliczane są modele Multipocket oraz Pocket Plus. Pierwsze ze wskazanych wykazują się znacznie większą ilością malutkich sprężyn, które umieszczono w osobnych kieszeniach. Skutkuje to polepszeniem elastyczności punktowej produktu, a co za tym idzie całość znacznie bardziej indywidualnie reaguje na wywierany nacisk dostosowując się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Mięśnie nie są obciążone, ponieważ nie muszą dodatkowo pracować w celu utrzymania ciała, dzięki czemu lepiej się regenerują. Innym typem są sprężyny Pocket Plus, mające około 15 centymetrów wysokości. Zastosowane zostały one między innymi w modelu Hilding Lambada. Dzięki temu została uzyskana lepsza sprężystość wyrobu i świetna elastyczność punktowa. Dodatkowo całość wzbogacono o warstwę lateksu, która redukuje napięcie mięśniowe oraz podtrzymująca ciało w prawidłowej pozycji warstwę kokosa.

Znajdź produkt dla siebie!

Jakie jeszcze inne wyroby mogą się świetnie sprawdzić? Zacznijmy od kieszeniowego Hilding Cha - Cha, którego wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, co oznacza, że jego powierzchnia reaguje w sposób bardzo indywidualny na nacisk wywierany przez każdą partię ciała. Posiada on też, między innymi warstwę filcu, która bardzo dobrze podpiera ciało, a także piankę Velvet Touch o optymalnej sprężystości, która też wspomaga przepływ powietrza i polepsza higienę w naszych łóżkach. Dla osób, które poszukują modeli typu multipocket idealnie nada się Hilding Electro, gdzie sprężyny połączone zostały chociażby z pianką Fusion, która jest odporna na odkształcenia czy wilgotność. Dzięki temu, że został on wyposażony w odpinany top daje możliwość dostosowania twardości aż na sześciu poziomach.

Materace sprężynowe to świetne rozwiązanie dla bez wątpienia naprawdę wielu osób, dlatego koniecznie trzeba się z nimi zapoznać.

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.