Dlaczego warto kupić materac z pianką termoelastyczną?

Dlaczego warto kupić materac z pianką termoelastyczną?

Materace | 2018-09-17
 Dlaczego warto kupić materac z pianką termoelastyczną?

Coraz więcej osób stara się dbać o odpowiednią jakość oraz wygodę swojego snu. Zróżnicowane pod względem elementów wypełniania wkładu i rozmiarów materace z pianką termoelastyczną pozwalają efektywnie odpoczywać każdego dnia. Na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o ich zakupie? Jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne modele? 

Materace z pianką termoelastyczną - czym się wyróżniają?

Nowoczesne materace termoelastyczne charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia. Swoje szczególne właściwości zyskują poprzez zastosowane do produkcji, innowacyjnej pianki Visco, która posiada zdolność reagowania na ciepło ciała. Dzięki niej, materac idealnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika, a jednocześnie świetnie podtrzymuje poszczególne części kręgosłupa. Po porannej pobudce struktura materaca swobodnie powraca do swojego pierwotnego kształtu, ponieważ zmiana jest uzależniona od temperatury wytwarzanej przez użytkownika.

Ponadto, pianka termoelastyczna powoduje uczucie przyjemnego otulenia i wygody, a zarazem przyczynia się do intensywnej regeneracji mięśni. Wybrane części materaca perfekcyjnie reagują bowiem na nacisk osoby śpiącej sprawiając, że jej ciało odpręża się i pozbywa zbędnego napięcia mięśni spowodowanego całodniowym wysiłkiem lub stresem.

Zdrowy i komfortowy sen 

Spośród licznych zalet materacy termoelastycznych warto wskazać potwierdzony przez specjalistów, pozytywny wpływ na zdrowie organizmu. Wygodna pianka, nazywana także pianką z pamięcią, gwarantuje elastyczność punktową, która sprawia, że znacznie poprawia się krążenie krwi w całym ciele. Dodatkowo, wyraźne odciążenie zmęczonych mięśni oraz stawów pozwala doskonale odprężyć się po ciężkim dniu i odzyskać siły do pokonywania nowych wyzwań. Wszystkie modele utrzymują świetną wentylację wkładu, bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i parę wodną. Dla zachowania najwyższego komfortu snu, materace termoelastyczne nie wydzielają, ani też nie kumulują nieprzyjemnych zapachów.

Dla kogo materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne ze względu na swoje właściwością będą idealną propozycja zarówno dla osób cieszących się pełnią zdrowa, jak i tych cierpiących na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa lub alergie. Użytkownikom z problemami z kręgosłupem bez wątpienia spodoba się model Hilding Rumba. Niepowtarzalny komfort wypoczynku gwarantuje aż 7 zróżnicowanych stref twardości, podpierających punktowo kręgosłup. Do jego największych zalet należą również właściwości przeciwodleżynowe, dzięki którym posiada status produktu medycznego. Luksusową i równie wygodną propozycją jest także Hilding Salsa. Model ten posiada specjalne kanały wentylacyjne, wpływające pozytywnie na odprowadzanie ciepłego powietrza ze struktury materaca. Na utrzymanie perfekcyjnej higieny wkładu działa dodatkowo otaczająca przewiewny pokrowiec taśma 3D. Skuteczne uniemożliwienie rozwoju drobnoustrojów sprawia, że Hilding Salsa to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich alergików. Warto dodać, że uzupełnieniem solidnej konstrukcji materaca jest idealnie miękka, wierzchnia warstwa z pianki Visco. Natomiast osobom starszym polecany jest materac Hilding Mambo, jego fundament stanowi wysokoelastyczna pianka Velvet Touch zapewniająca delikatne poczucie zagłębienia się w strukturę materaca. Konstrukcja materaca została również uzupełniona wkładkami właśnie z pianki termoelastycznej, która daje możliwość regeneracji mięśni podczas snu.

Materace z pianką termoelastyczną pozwalają cieszyć się każdej nocy długim i zdrowym snem. Dzięki zastosowanym do ich produkcji, nowoczesnym materiałom są bardzo wygodne, a dodatkowo wpływają korzystnie na regenerację całego organizmu. Z pewnością zapewnią przyjemny sen każdej osobie spragnionej najwyższej jakości wypoczynku. 

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.