Dlaczego warto wybrać materace naturalne?

Dlaczego warto wybrać materace naturalne?

Materace | 2022-05-27
Dlaczego warto wybrać materace naturalne?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na komponenty, z których są wykonane przedmioty codziennego użytku. To bardzo dobra tendencja - otaczanie się wysokiej jakości produktami sprawia, że można się nimi cieszyć przez długie lata, a co za tym idzie, ograniczać konsumpcjonizm. Jednymi z takich wyrobów są materace naturalne, które zostały wykonane z materiałów bezpiecznych dla ludzi i ekosystemów.

Materac naturalny - z czego został wykonany?

Surowce wykorzystywane do produkcji materacy naturalnych są pozyskiwane w sposób zrównoważony. Warto zaznaczyć, że komponenty, z których powstają standardowe modele są zgodne z aktualną ustawą o ochronie środowiska, natomiast propozycje naturalne powstały z myślą o tych, którzy pragną przyczynić się do ochrony planety jeszcze bardziej. Powstają bowiem w oparciu o takie materiały, jak:

Poznaj zalety materacy naturalnych!

Fakt, iż w procesie produkcji wykorzystuje się komponenty wspomniane powyżej sprawia, że materace naturalne posiadają całą masę zalet. Wśród nich wymienia się przede wszystkim szeroko pojęty komfort użytkowania, który wynika między innymi z tego, że materiały są wyjątkowo miękkie i oddychające. Ponadto, skutecznie odprowadzają wilgoć, a tym samym zapobiegają nadmiernej potliwości. Ogromną zaletą wykorzystywanych w produkcji surowców jest również to, że są one antyalergiczne i niezwykle higieniczne. Lateks jest doskonałym potwierdzeniem tych słów - posiada bowiem właściwości zapobiegające gromadzeniu się złóż szkodliwych bakterii i grzybów. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż materiały naturalne nie różnią się niczym pod kątem czysto praktycznym od znanych od lat komponentów i tak samo dobrze podpierają kręgosłup użytkownika oraz dbają o jego wygodę. Niezaprzeczalnymi atutami modeli tego typu są również wysoka elastyczność, czy właściwości termoregulacyjne.

Materace naturalne Hilding - jaki model wybrać?

Materace naturalne, podobnie jak standardowe propozycje, dzielą się na dwie bardzo dobrze znane kategorie: piankowe i sprężynowe. Hilding Bora należy do pierwszej grupy - jego podstawę stanowi twarda pianka, która została nasączona olejem sojowym i wyprofilowana w siedem stref twardości, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i niezwykle wygodna. Hilding Aspre jest kolejną propozycją piankową, tym razem jednak zbudowaną z komponentów o zróżnicowanej twardości i bardzo wysokiej elastyczności. Miłośnikom sprężynowych podłoży do snu poleca się model Hilding Mistral stworzony na bazie sprężyn kieszeniowych i maty kokosowej lub Hilding Breva , który wyróżnia się ponadprzeciętną wysokością.

Popularna w ostatnim czasie idea zero waste może być wprowadzona nawet do Twojej sypialni! Materace produkowane w zrównoważony sposób z naturalnych komponentów to doskonały sposób na to, by zadbać nie tylko o środowisko, ale i domowy budżet.

Udostępnij

Zobacz też

Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?
Akcesoria / 2022-06-24

Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?

Zobacz więcej
Materac dla seniora, czym kierować się przy wyborze?
Materace / 2022-06-17

Materac dla seniora, czym kierować się przy wyborze?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.