Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Materace | 2020-08-19
Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Jeśli chcemy rano wstać rześcy i wypoczęci nie wystarczy spokojnie przespać całej nocy. Na pewno, części z nas, kiedyś zdarzyło się obudzić jeszcze bardziej zmęczonym, niż w momencie, gdy położyliśmy się do łóżka. Jest to jeden z wyników spania na źle dobranym materacu. Jak wybrać taki, który w pełni pomoże nam się w nocy zregenerować?

Jak wybrać dobry materac?

Wybierając materac, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka podstawowych aspektów. Jednym z nich jest twardość. Mitem, w który wielu wierzy jest przekonanie o tym, że im twardszy tym zdrowszy. Nie jest to prawda, ponieważ kwestia ta powinna być rozpatrywana indywidualnie; według takich czynników jak nasza waga, wiek, stan zdrowia czy też upodobania. Istotny jest również wkład, ponieważ dzięki szybkiemu rozwojowi technologii możemy wybierać spośród wielu rodzajów pianek, które są w stanie dopasować się do kształtu ciała, gwarantując mu silne podparcie, czy też modeli sprężynowych z wysoką elastycznością punktową, rozkładających nasz ciężar po całej powierzchni produktu. Hilding Rock & Roll posiada dwie pianki wysokoelastyczne o różnej twardości, dzięki czemu sprawdzi się chociażby dla młodych ludzi, których potrzeby w trakcie trwania okresu dorastania szybko się zmieniają. Nie zapominajmy, aby materac wykonany był z antyalergicznych materiałów, które zapewniają mu jak najlepszą wentylację zapobiegając rozwojowi bakterii, grzybów czy pleśni. Ważne jest także, aby rozmiary były dopasowane do stelaża.

Dobry materac, czyli podstawa zdrowego snu

Sen jest bardzo istotną czynnością, w czasie której odpoczywa prawie cały nasz organizm, dlatego nie powinniśmy bagatelizować kwestii doboru materaca. Jeśli będziemy spać na zbyt twardej powierzchni nasz kręgosłup zostanie zmuszony do nadmiernego prostowania się, na jednak zbyt miękkiej będzie on wygięty w łuk, co zwiększa ryzyko powstania wad postawy czy urazów. Na wygodnym modelu łatwiej nam spokojnie przespać całą noc, bez pobudek, co jest szczególnie ważne podczas trwania procesów regeneracyjnych Jeśli śpimy we dwoje, istotnym jest, aby materac spełniał wymagania obojga partnerów, co często może być trudne, szczególnie jeśli występuje pomiędzy nimi duża różnica w wadze. Hilding Tango wspaniale sprawdzi się dla par, ze względu na technologię sprężyn kieszeniowych, dzięki czemu każda z nich reaguje indywidualnie na ciężar, a dodatek pianki HR i lateksowej sprawia, że produkt lepiej dopasowuje się do kształtu ciała jego użytkowników.

Sen na źle dobranym materacu

Niestety jednak, często zdarza się, że źle dobierzemy materac. Skutki tego odczujemy bardzo szybko, ponieważ zaczną pojawiać się dolegliwości bólowe. Utrudnione może być zasypianie, w związku z dyskomfortem w trakcie leżenia, a także istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia problemów związanych z nocnym budzeniem. Rano będziemy się czuć zmęczeni. Szczególnie odczują to chociażby sportowcy, których mięśnie nie będą w stanie się tak szybko zregenerować, jak na odpowiednim modelu. Jednak nie wszystko stracone, ponieważ jeśli wymieniliśmy niedawno nasz materac i nie chcemy robić tego ponownie możemy zdecydować się na zakup produktu nawierzchniowego, jak chociażby Hilding Alt, który dzięki wierzchniej warstwie dopasowuje się do kształtu naszego ciała dając miły efekt otulenia.

Dobry materac będzie służył nam przez lata, dlatego warto jest w niego zainwestować. Bez wątpienia, już po kilku dniach korzystania z nowo zakupionego modelu poczujemy się zdecydowanie lepiej.  

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.