Dobry materac, czyli jaki?

Dobry materac, czyli jaki?

Materace | 2020-11-10
Dobry materac, czyli jaki?

Wartościowy sen to coś, o czym marzymy po każdym wymagającym dniu pełnym codziennych obowiązków. Dzięki nocnemu wypoczynkowi jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować, jednak niekiedy zdarza się, że mimo snu wstajemy z bólem pleców i niewyspaniem. Być może przyczyną jest niewłaściwe podłoże, na którym śpimy. Jaki materac jest właściwy i jak taki znaleźć? Czym się kierować? Zachęcamy do przeczytania artykułu!

Jakie są rodzaje materacy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy do spania. Poniżej przedstawiamy najbardziej nowoczesne i funkcjonalne modele, które zyskują coraz większą popularność. Zacznijmy od materacy sprężynowych: można je podzielić na kieszeniowe oraz multipocket. Ich cechą charakterystyczną jest największa elastyczność punktowa, którą docenią osoby cięższe oraz pary o dużej różnicy wagowej. Kolejnym typem są modele piankowe, które stworzone zostały z połączenia kilku funkcjonalnych pian. Wysokoelastyczne zapewniają niezwykły komfort podparcia, termoelastyczne dopasowują się do ciała pod wpływem jego temperatury, a memory “zapamiętują” kształty użytkownika dając przyjemne uczucie otulenia. Z kolei materace lateksowe zawierające mieszaninę mleczka kauczukowego niwelowelują zbędne uciski i odprężają. Natomiast modele hybrydowe łączą w sobie najlepsze cechy materacy sprężynowych i piankowych dla jeszcze większego komfortu.

Jak dobrać dla siebie odpowiedni materac?

Jak zatem wybrać dla siebie najlepszy model spośród setek dostępnych na rynku? Odpowiednio dobrane podłoże do spania zapewni optymalną regenerację mięśni oraz odprężenie całego organizmu. Przede wszystkim wybierając materac musimy zwrócić uwagę na jego twardość, którą musimy dobrać do naszej wagi oraz indywidualnych preferencji. A co w przypadku, kiedy określenie tego, jaka twardość jest dla nas najlepsza sprawia niemałą trudność? Można wtedy wybrać model, który charakteryzuje się regulacją twardości jak w przypadku Hilding Electro. Następnie ważne jest wypełnienie, które przedstawiliśmy wcześniej. Dobrym pomysłem jest osobiste przetestowanie w sklepie stacjonarnym, które najbardziej nam odpowiada. Musimy także zwrócić uwagę na to, czy wymiary danego materaca będą pasować do naszego łóżka oraz czy model nadaje się do regulowanych stelaży.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze idealnego podłoża dobrze jest zwrócić uwagę na kilka elementów. Świetnym rozwiązaniem jest siedmiostrefowy fizjosystem jak na przykład w modelu Hilding Dance - podział powierzchni na sektory o różnym oddziaływaniu na poszczególne części ciała sprawia, że cała sylwetka jest optymalnie podparta oraz zachowana zostaje swoboda ruchów podczas snu. Dobrze też sprawdzić, czy dany model cechuje się właściwą wentylacją tak jak Hilding Salsa, ponieważ ta właściwość zapobiega gromadzeniu się wilgoci oraz drobnoustrojów, które mogą potęgować symptomy alergii. Istotne są również certyfikaty i atesty potwierdzające jakość i funkcjonalność danego produktu oraz gwarancja, która zapewnia, że dany model będzie nam służył przez wiele lat. I na koniec jedna z najważniejszych kwestii: dany materac musi odpowiadać naszym indywidualnym oczekiwaniom i preferencjom - tylko wtedy zapewni nam niezastąpiony komfort i przyjemność użytkowania.

Tylko dobrze dopasowany do naszych preferencji materac sprawi, że osiągniemy wartościowy sen, który zapewni nam odprężenie i regenerację całego organizmu. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru właściwego podłoża, warto zapytać o poradę ekspertów, których można spotkać w sklepie stacjonarnym lub też nawiązać z nimi kontakt poprzez czat na stronie internetowej.  

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.