Dobry materac do łóżka. Czym kierować się przy wyborze materaca?

Dobry materac do łóżka. Czym kierować się przy wyborze materaca?

Materace | 2018-05-31
Dobry materac do łóżka. Czym kierować się przy wyborze materaca?

Wybór materaca nie jest prosty, zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli o zróżnicowanych właściwościach. W jaki sposób wybrać ten najlepszy dla siebie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dopasować najlepszy materac dla siebie i Twoich bliskich. Dla ułatwienia poszukiwań do każdej propozycji dodany został konkretny model dostępny w ofercie marki Hilding. 

Dopasowany model, czyli jaki wybrać materac?

Materace charakteryzują się niezwykle szeroką gamą wypełnień. Do wyboru użytkownik ma nowoczesne pianki, tradycyjne sprężyny, innowacyjne wkłady kieszeniowe, a także propozycje w pełni antyalergiczne z warstwą lateksu. Innowacyjna pianka termoelastyczna VISCO aktywnie reaguje na ciepło ludzkiego ciała i za jego pośrednictwem przybiera kształt idealnie dopasowany do sylwetki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz mieć pewność, że każda partia Twojego ciała otrzyma doskonałe podparcie, a mięśnie zostaną rozluźnione. Wkład piankowy, termoelastyczny znajdziesz w materacu Rumba oraz Salsa. Innym typem tworzywa jest pianka Velvet Touch, która odpowiada za optymalną sprężystość podłoża, co stwarza bardzo dobre warunki do rozluźnienia mięśni kręgosłupa i pozwala wyeliminować poranny ból pleców, dzięki czemu zyskasz więcej energii do działania zaraz po wstaniu z łóżka. Pianę o wysokiej elastyczności znajdziesz np. w modelu Mambo. Wśród propozycji materacy Hilding znajdziesz również klasyczne i jednocześnie ulepszone pozycje sprężynowe. Do ich głównych zalet należą: wysoka elastyczność punktowa, którą budują poszczególne metalowe elementy oraz odporność na powstawanie odkształceń, a więc długa żywotność materaca. Wśród produktów z wypełnieniem sprężynowym, można wyróżnić kilka podtypów. Podrasowane sprężyny bonellowe, charakteryzują się wieloletnim okresem przydatności. Działają jak tradycyjne wkłady sprężynowe, choć zostały nieco ulepszone. Natomiast wersje kieszeniowe oraz multipocket, zapewniają wysoki komfort snu, poprzez konstrukcję opartą na wydzieleniu wielu pojedynczych komór, w których zamknięto sprężyny. Dzięki temu każda z nich może pracować indywidualnie i odpowiadać na konkretne potrzeby użytkownika, niezależnie od jego wagi i wzrostu. 

Konstrukcja oparta na metalowych sprężynach typu bonell obecna jest we wnętrzu produktu Kankan, natomiast bardziej innowacyjne rozwiązanie znajdziesz w materacu Tango, gdzie obecne są kieszenie. Podtypem materacy kieszeniowych są modele multipocket, działają na podobnej zasadzie, chcąc się przekonać jakie są wygodne, wypróbuj Flamenco lub Makarenę, a z pewnością wstaniesz rano tanecznym krokiem. 

Nie za twardy, a nie miękki, czyli strefy twardości w materacach

Równie istotnym aspektem co rodzaj wypełnienia jest stopień twardości. Pamiętaj, że podłoże dobiera się do indywidualnych parametrów wagi i wzrostu. Do wyboru pozostają trzy poziomy: twardy, średni, miękki. Oprócz dopasowania materaca ze względu na wymiary ciała, należy określić również osobiste preferencje, a także ewentualne wady postawy. Warto zwrócić uwagę na obecność systemu stref twardości, wprowadza się je do produktów poprzez poprzeczny podział wypełnienia, zwykle składający się z 7 części, tworząc w ten sposób idealne podparcie zarówno dla ciężkich nóg i bioder, jak i delikatnej głowy i szyi.

Właściwości materaca - na co zwrócić uwagę

Parametry techniczne oraz cechy widoczne gołym okiem, jak choćby estetyka wykonania pokrowca, to nie jedyne elementy konstrukcyjne, których należy szukać w ofercie producentów materacy. Równie ważna jest cyrkulacja powietrza wewnątrz wypełnienia. W produktach Hilding został zastosowany specjalny system kanałów wentylacyjnych, które odpowiadają za swobodny przepływ tlenu. Dodatkowo ich działanie zostało wzmocnione poprzez wszycie specjalnych taśm 3D, które dynamizują proces wymiany powietrza między wnętrzem materaca a otoczeniem. Wentylację na wysokim poziomie znajdziesz np. w materacu Zumba. Gdy decydujesz się na produkt oddychający, warto dobrać dedykowany dla niego stelaż, aby nie ograniczać działania piany. Należy wybrać taki, który nie będzie hamował swobodnej pracy tworzyw w materacu. Na przykład zbyt mały rozmiar, może uciskać taśmy 3D, przez co wentylacja nie będzie odbywać się na najwyższym możliwym poziomie. 

Materac do łóżka dla wymagających

Jeżeli jesteś alergikiem lub poszukujesz materaca dla osoby walczącej z dokuczliwym uczuleniem np. na kurz, koniecznie weź pod uwagę właściwości antyalergiczne produktu. W roli takiego podłoża dobrze sprawdzi się np. model Latino, który oprócz warstwy piany, która zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa, został wyposażony w płytę lateksową, która skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów wewnątrz materaca. Oprócz wnętrza materaca, ważny jest pokrowiec - w przypadku osób wrażliwych rekomendowane są te z możliwością zdjęcia i prania w domowych warunkach. Pozwala to zachować higienę i zmniejsza ryzyko pojawienia się w łóżku alergenów. 

Określenie ,,dopasowany materac” składa się z wielu elementów, oprócz parametrów technicznych i samej konstrukcji ważne jest także działanie i współpraca z sylwetką. Pamiętaj, że najważniejszym wyznacznikiem wyboru materaca są Twoje indywidualne preferencje.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.