Materace dwuosobowe do spania

Materace dwuosobowe do spania

Materace | 2018-05-10
Materace dwuosobowe do spania

Dobór odpowiedniego materaca jest pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do zdrowego, komfortowego wypoczynku. Dopasowanie podłoża dla jednej osoby zwykle nie stanowi większych problemów, kłopot może zacząć się, gdy śpi się we dwoje. Jeżeli nie wiecie, jaki produkt wybrać do Waszej sypialni, koniecznie przeczytajcie ten tekst i znajdźcie idealny materac dwuosobowy.

Jakie materace dwuosobowe do spania wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy dwuosobowych, o zróżnicowanych wypełnieniach - od tradycyjnych sprężyn, przez typ multipocket, po nowoczesne pianki, aktywnie reagujące na ciepłotę ludzkiego ciała. Wśród nich dostępne są materace miękkie, średnie i twarde, a także dwustronne, pozwalające na jeszcze lepsze dopasowanie podłoża do sylwetek. Materac dla par powinien mieć kilka dodatkowych cech, które ułatwią użytkowanie partnerom. W przypadku kiedy różnica wagi między użytkownikami jest znacząca, warto pomyśleć nad odpowiednim wypełnieniem materaca. Dobrym rozwiązaniem będą propozycje piankowe, a konkretnie termoelastyczne, które dzięki swoim właściwością ergonomicznym dopasowują się do każdej sylwetki z osobna. W ten sposób zapewniają podparcie partnerom dostosowując się do ich indywidualnych potrzeb. Amortyzowanie ruchów docenią natomiast użytkownicy, których ukochany lub ukochana bardzo kręcą się w trakcie snu. Mimo, że aktywnie śpiącym nie przeszkadza takie wypoczywanie, dla partnerów może być uciążliwe, zwłaszcza gdy są czujni i może ich obudzić najdrobniejszy hałas czy ruch. W takiej sytuacji warto postawić na materac kieszeniowy, ponieważ w porównaniu z materacem bonnelowym, który może przenosić drgania od drugiej osoby, ten będzie lepszym rozwiązaniem.

Podczas rozważań na temat doboru idealnego materaca dla pary, należy wspomnieć również o jego wymiarach, jakie powinien mieć. Optymalny rozmiar materaca dwuosobowego, który zapewni dostatecznie dużo miejsca dla jednej osoby dorosłej powinien mieć 90 cm szerokości i być dłuższy o 20 cm od jej wzrostu. Najczęściej wybieranym rozmiarem jest 160x200 cm lub 180x200 cm, ponieważ do takich wielkości najłatwiej dobrać pościel. Oprócz tego dobranie stelaża również nie będzie stanowiło większego wyzwania, bowiem większość producentów oferuje właśnie takie rozmiary, przeznaczone do łóżek małżeńskich.

Materace dwuosobowe do spania czy materace pojedyncze?

Podstawowym aspektem, jakim należy się kierować przy poszukiwaniach materaca dla par jest wygoda. Jeżeli partnerom nie odpowiada jeden typ podłoża, warto zastanowić się nad zakupem dwóch pojedynczych egzemplarzy. W jakich sytuacjach takie rozwiązanie jest korzystniejsze? Przede wszystkim wtedy, gdy osoby znacznie różnią się pod względem wagi i wzrostu, bowiem twardość dobiera się właśnie do tych parametrów. Drugim czynnikiem, który może wpłynąć na liczbę zakupionych materacy jest preferencja co do miękkości, jedni wolą delikatne uczucie otulenia i lekkie zapadanie się w łóżku, inni czują się doskonale na twardym i stabilnym podłożu. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na dwa pojedyncze materace lub dwustronny materac dwuosobowy o zmiennej twardości. Zmienna twardość daje większe prawdopodobieństwo idealnego dopasowania stopnia miękkości podłoża.

Dobór odpowiedniego materaca dla niej i dla niego wydaje się trudny. Zanim jednak przystąpicie do poszukiwań, koniecznie odpowiedzcie sobie na kilka podstawowych pytań: Jaką twardość preferujemy? Oraz jaki materac byłyby odpowiedni do naszych parametrów ciała? Znając odpowiedzi, koniecznie sprawdźcie ofertę Hilding i korzystając z odpowiednich filtrów, znajdźcie idealny dla Was materac.

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.