Dziecko z alergią - jaki wybrać materac?

Dziecko z alergią - jaki wybrać materac?

Materace | 2020-06-08
Dziecko z alergią - jaki wybrać materac?

Alergia jest nazywana chorobą cywilizacyjną. Mimo skutecznych leków potrafi czasami sprawiać wiele problemów. Szczególnie w trakcie czasu przeznaczonego na sen - dzieci zamiast wypoczywać mają katar i co chwilę kichają, co przeszkadza w zaśnięciu. Jak zatem pomóc maluchowi zasypiać pomimo symptomów alergii? Dobrym pomysłem jest wymiana materaca na taki, który zniweluje objawy alergii i pozwoli dziecku na spokojny i wartościowy sen.

Jaki materac dla dziecka?

Materac musi być przede wszystkim dopasowany do wzrostu i wagi. Należy wziąć pod uwagę fakt, że dziecko rośnie dość szybko, zatem lepiej wybrać produkt nieco większy, aby służył jak najdłużej. Najpopularniejsze rozmiary dla starszych dzieci to 90x190 cm oraz 90x200 cm. Warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia - dobre są pianki termoelastyczne, które dopasowują się do krzywizn ciała pod wpływem jego temperatury. Ponadto świetnie wentylują powietrze, dzięki czemu zapewniają właściwe odprowadzenie ciepła i wilgoci. Lateksowe są proste w utrzymaniu czystości, co również dobrze się sprawdza u alergików - nie gromadzą one szkodliwych drobnoustrojów i alergenów.

Jakie powinien mieć właściwości? 

Materac przede wszystkim powinien mieć właściwości antyalergiczne, aby nie pogłębiał nieprzyjemnych objawów. Musi zapobiegać gromadzeniu się kurzu oraz rozwojowi roztoczy i mikroorganizmów. Wkład powinien zapewniać optymalną wentylację i przewiewność. Dobrze, aby był także łatwy w czyszczeniu, ponieważ małe dzieci często coś pobrudzą, dlatego warto wyposażyć się w model ze zdejmowanym pokrowcem. To spore ułatwienie, ponieważ można go z łatwością zdjąć i wyprać, w temperaturze nawet do 60 stopni. Powinien także zapewniać dobre podtrzymanie ciała, ale jednocześnie nie być zbyt twardy, aby nie uniemożliwiać swobodnej zmiany pozycji w trakcie snu. A dodatkowo cechować powinna go wytrzymałość - aby służył maluchowi przez wiele lat nie tracąc swoich właściwości i zapewniał zdrowy sen.

Polecane materace antyalergiczne

Dla niemowlaków polecamy materac Hilding Dobranocka, który zrobiony został z elastycznej i bardzo przewiewnej pianki Flexifoam i cechuje się średnią twardością. Kolejną propozycją jest Hilding Kołysanka - dwustronny materac z kokosową matą, która świetnie przepuszcza powietrze oraz chroni materac przed rozwojem drobnoustrojów powodujących alergię. Ponadto zastosowanie kokosa utwardza materac, nie niwelując przy tym jego elastyczności. Podłoża dla niemowląt otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka co jest dodatkowym potwierdzeniem ich jakości. Natomiast Hilding Funky jest modelem idealnym dla starszych dzieci, które nie korzystają już z łóżeczek dla niemowląt. Posiada on dwie powierzchnie użytkowe, a każda z nich ma inną twardość. Takie rozwiązanie może okazać się pomocne kiedy dziecko podrośnie, wtedy bez problemu zmieniamy podłoże na twardsze, aby dopasować jego właściwości. Wszystkie wyżej wymienione materace posiadają właściwości antyalergiczne. Ponadto do każdego modelu dołączony jest zdejmowany pokrowiec, który można prać w temperaturach od 40 do 60 stopni Celsjusza. Objęte są wieloletnią gwarancją, która zapewnia długi czas użytkowania.

Materac alergiczny to wspaniałe rozwiązanie dla dzieci, które cierpią na różnego rodzaju alergie: od kurzu, po sierść zwierząt, a nawet na wszelkie pyłki. Warto wziąć pod uwagę również inne właściwości, ale w przypadku alergików, jest to główna i najważniejsza funkcja odpowiednio dobranego materaca - aby zniwelował nieprzyjemne symptomy i zapewnił spokojny, wartościowy sen.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.