Efekty spania na źle dobranym materacu

Efekty spania na źle dobranym materacu

Inne | 2019-12-23
Efekty spania na źle dobranym materacu

Sen pozwala nam się w pełni zregenerować po całym, ciężkim dniu. Dlatego tak istotne jest zapewnienie sobie, jak najlepszych warunków w tym czasie, między innymi poprzez dobór materaca spełniającego nasze wymagania. Jeśli kupimy niedostosowany do nas model możemy zacząć borykać się z bezsennością, a także bólami kręgosłupa.

Wpływ źle dobranego materaca na zdrowie

Dobór odpowiedniego materaca ma wpływ na wiele płaszczyzn zdrowia. Przede wszystkim dużą rolę dla kondycji naszego kręgosłupa odgrywa jego twardość. Jeśli nasz materac będzie zbyt miękki, plecy będą się w nienaturalny sposób wyginać, tak jak podczas leżenia w hamaku. Z kolei jeśli wybrany model będzie za twardy, będziemy się nienaturalnie prostować. Warunki, w jaki wypoczywamy są istotne, ponieważ w czasie snu odpływa płyn rdzeniowy z kręgosłupa i wyrównuje się jego poziom w przestrzeni międzykręgowej. Osoby zmagające się z uczuleniem mogą także odczuć skutki zakupienia zwykłego materaca, w momencie, kiedy zacznie on zbierać kurz, przez co mogą nasilić się objawy alergii.

Problemy ze snem

Niewygodny materac może sprawić, że znacznie spadnie jakość naszego snu. Przez to rano, możemy budzić się zmęczeni, z wrażeniem jakbyśmy w ogóle przez noc nie wypoczęli. Przez źle dobrany model będziemy borykać się z problemami z zasypianiem, a także budzić się w środku nocy. Krótki, bądź też przerywany sen, w znaczny sposób wpłynie na poziom koncentracji w ciągu dnia. Może to też odbić się na naszej wydajności. To właśnie w czasie nocnego odpoczynku odbywają się procesy pomagające nam zapamiętywać informacje, a także podejmować decyzje. Jego brak często doprowadza chociażby do otyłości czy cukrzycy. Ma także wpływ na pojawienie się depresji. Osoby niewyspane częściej borykają się z bólami głowy, przez co bywają rozdrażnione.

Jak kupić materac?

Podczas wyboru materaca powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę do wielu istotnych kwestii. Pierwszą jest twardość modelu, który chcemy zakupić. Dużą rolę odgrywają tutaj nasze indywidualne preferencje, jednakże ważna jest także nasza waga. Osoby cięższe powinny zdecydować się na twardsze modele, jak chociażby Hilding Fandango z warstwą filcu oraz kokosu. Miękkie materace przeznaczone są dla osób lżejszych, dla nich przykładowo świetnie sprawdzi się Hilding Rumba, w którym dodatkowy komfort zapewnia nam innowacyjna pianka wysokoelastyczna Velvet Touch, dzięki której dopasowuje się on do kształtu naszego ciała. Wszystkie one posiadają właściwości hipoalergiczne, dzięki czemu swobodnie mogą z nich korzystać osoby zmagające się z uczuleniami lub posiadające szczególnie wrażliwą skórę. Dla ludzi z różnego rodzaju schorzeniami rekomendowane są materace medyczne, posiadające chociażby właściwości przeciwodleżynowe jak dwustronny Hilding Makarena. Warto jest jednak dodać, że poleca się je nie tylko osobom chorym, lecz każdemu, komu zależy na wysokim komforcie snu.

Wybór odpowiedniego materaca odgrywa bardzo dużą rolę dla naszego zdrowia. Jeśli zakupiony model nie będzie dobrze dopasowany, skutki możemy odczuwać często na wielu płaszczyznach życia. Ucierpieć może zarówno kręgosłup, jednak poprzez brak odpowiedniej ilości snu znacznie pogorszy się też nasze samopoczucie psychiczne czy poziom koncentracji.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.