Idealny materac dla nastolatka - czyli jaki?

Idealny materac dla nastolatka - czyli jaki?

Inne | 2019-03-18
Idealny materac dla nastolatka - czyli jaki?

Materac dla nastolatka i jego poszukiwania mogą sprawić nie lada problem osobom, które nie wiedzą co jest najbardziej istotne, jednak my spieszymy z odpowiedzią. Najważniejszy jest dobór właściwości produktu do potrzeb młodego organizmu. Wiadomym jest, że wraz z wiekiem zapotrzebowania te ulegają zmianie, dlatego wybierając materac dla nastolatka trzeba zwracać uwagę na inne rzeczy aniżeli w przypadku zakupu dla osoby dorosłej bądź seniora. Jaki więc materac dla nastolatka wybrać? Przygotowaliśmy propozycje dwóch modeli materacy, które idealnie spełniają zapotrzebowania młodego człowieka.

Materac dopasowujący się do ciała

Najistotniejszą funkcją, którą dobry materac dla nastolatka powinien spełniać jest oczywiście wysoki poziom komfortu. Młodzi ludzie, którzy często mają wiele stresu w szkole, burzę hormonów i dużo rozmyślają o przyszłości, mogą mieć problemy z zasypianiem. Dodatkowo narażeni są na niekorzystne światło niebieskie emitowane z ekranów telefonu, komputera czy tabletów, które w obecnych czasach używa się wszędzie, nawet w łóżku chwilę przed zaśnięciem, a to znacząco wpływa na bezsenność. Istotne jest stworzenie miejsca, gdzie nastolatek będzie w stanie się całkowicie odprężyć. Idealnym rozwiązaniem jest materac z pianki Flexifoam lub wysokoelastycznej pianki HR, które dostosowują się do ciała użytkownika i otulają go do snu. Dodatkowym plusem tych pianek jest również fakt, iż wraz z gwałtownym wzrostem wagi nie tracą one swoich właściwości i są przewiewne. Jest to niezwykle ważny aspekt materaca dla nastolatka, ponieważ gdy masa użytkownika wzrasta, zwiększa się także uczucie miękkości materaca co znacząco przekłada się na pozycję kręgosłupa podczas snu. Modelami, które posiadają w swoim składzie jedną z tychże pianek są Hilding Breakdance (Flexifoam) oraz Hilding Rock&Roll (wysokoelastyczna HR).

Śpiąc kilka godzin co noc, w niezdrowej dla niego pozycji, można nabawić się wielu problemów, szczególnie w fazie szybkiego wzrostu masy. Rozwiązaniem są wyżej wspomniane Hilding Breakdance lub Hilding Rock&Roll, które są również materacami odwracalnymi, czyli takimi, które dzięki unikalnemu ułożeniu warstw wewnątrz posiadają dwa stopnie twardości w zależności od strony, na którą zostaną położone. Wystarczy w odpowiednim momencie położyć materac odwrotnie, aby cieszyć się jego właściwościami przez następne lata. 

Materac wspierający wzrost dziecka

Nastolatkowie bardzo szybko rosną, przez co zmienia się ich rozłożenie ciężaru względem długości materaca. Przy zainwestowaniu w produkt, taki jak materac Hilding Rock&Roll bądź Hilding Breakdance, który posiada 7 stref twardości zapewniamy młodej osobie stabilne podparcie całego ciała, które pozwala się zrelaksować i zyskać siłę na podbój następnego dnia. Wiadomym jest, że biodra oraz barki potrzebują mocniejszego wsparcia, aniżeli bardzo delikatna głowa, szyja czy łydki. Materace, które posiadają aż 7 stref twardości mają to na uwadze. Poza szyją, łydkami, głową, barkami i biodrami, wspierają także stopy i lędźwie, tak aby ciało rozłożyło się w odpowiedniej pozycji na łóżku, a mięśnie miały możliwość całkowitego rozkurczu, zapewniając optymalny poziom regeneracji w nocy.

Materac, który łatwo utrzymać w czystości

Młodzi ludzie bardzo często podatni są na reakcje alergiczne, z tego względu warto zwrócić uwagę na poziom higieny materaca oraz łatwość jej utrzymania. Idealną podstawą jest zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce , tak jak w przypadku modelu Hilding Rock&Roll, który oferuje wybór pokrowca Tencel oraz Velvet. Dobry materac antyalergiczny powinien również zapewniać swobodny przepływ powietrza wewnątrz, aby nie doprowadzać do gromadzenia się kurzu, roztoczy i innych mikroorganizmów, a także do tworzenia się pleśni z powodu nieodprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Model Hilding Breakdance, dzięki specjalnie wyprofilowanej piance z nacięciami, posiada właśnie te właściwości, a także dodatkowo niezwykle estetyczny pokrowiec o podwyższonej odporności na ścieranie, we wzory specjalnie idealne dla młodego użytkownika w wieku szkolnym. Materac ten zapewnia relaks na najwyższym poziomie tak, aby każdy dzień został rozpoczęty z dużą dawką energii i motywacji.

Trzeba pamiętać, że materac musi wspierać rozwój nastolatka na każdym etapie. Sen, to duża część życia człowieka, dlatego tak ważne jest pilnowanie, aby pozycja w której śpi była prawidłowa, twardość podłoża odpowiadała wadze oraz upodobaniom, a wnętrze materaca było higieniczne, dzięki czemu można uniknąć alergii na kurz czy roztocza.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.