Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Akcesoria | 2024-03-23
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Jest wiele czynników, które wpływają na jakość naszego wypoczynku. Okazuje się, że nie wystarczy zaopatrzyć się w dopasowany materac czy artykuły sypialniane - trzeba też odpowiednio o nie zadbać! Dowiedz się, jak często należy prać pościel, aby cieszyć się świeżością i wygodą, które pozytywnie oddziałują na nasz sen.

Jak często prać pościel?

Łóżko to przestrzeń, w której się relaksujemy i odprężamy. Dobrze, aby zatroszczyć się o panujący w niej poziom higieny. Dotyczy to szczególnie pościeli, która w końcu ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Należy dopilnować, aby była ona regularnie prana. Musimy bowiem pamiętać o tym, że kiedy z niej korzystamy, rozwija się w niej wiele bakterii, zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Jeśli nie zatroszczymy się o tę kwestię, może nawet dojść do tego, że w naszej pościeli pojawi się pleśń bądź grzyby, wywołane na przykład spaniem w mokrych włosach. Brudna pościel może spotęgować reakcje alergiczne. Jeśli zatem jesteśmy alergikami, zdecydowanie nie powinniśmy dopuścić do takiej sytuacji. Jak często trzeba prać pościel? Uznaje się, że powinno robić się to minimum co dwa tygodnie. To optymalny czas, dzięki któremu możemy zachować czystość i świeżość pościeli. Może się jednak okazać, że musimy częściej zmieniać poszewki. Dzieje się tak wtedy, kiedy zmagamy się z nadmiernym poceniem lub śpimy z pupilem, który zostawia w naszym łóżku swoją sierść. Wówczas dobrze będzie robić pranie przynajmniej raz na tydzień.

Higiena snu - jak jeszcze o nią zadbać?

Systematyczne pranie pościeli to jeden z najlepszych sposobów na to, aby zatroszczyć się o swoją higienę snu. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby zrobić to dokładnie. Zapoznajmy się z instrukcjami producenta i wypierzmy materiał w odpowiedniej temperaturze, dzięki której skutecznie pozbędziemy się drobnoustrojów. Świeżą pościel możemy skropić kilkoma kroplami olejku lawendowego, aby lepiej nam się spało. Oprócz tego warto pamiętać o regularnym odkurzaniu materaca. Będzie to istotne szczególnie w przypadku alergików, którzy są uczuleni na kurz. Dobrze ponadto obracać strony materaca co około pół roku, aby uniknąć wgnieceń.

Jakie poszewki na poduszki wybrać?

Poszewki powinny być nie tylko czyste, ale i komfortowe. Dobrym wyborem okażą się poszewki z naturalnych materiałów, które wyróżniają się nie tylko wygodą, ale i solidnym wykonaniem. Latem szczególnie docenimy przewiewność lnu oraz satyny. Bawełna to z kolei opcja dobra na każdą porę roku - jest miła w dotyku, a do tego skutecznie odprowadza wilgoć. Jeśli właśnie na takim efekcie nam zależy, postawmy na poszewki na poduszki Hilding.

Regularne pranie pościeli to czynność, która zdecydowanie powinna wejść nam w nawyk. Jeśli o nią zadbamy, będziemy mogli cieszyć się świeżością i wygodą przez cały czas. Nie ma wątpliwości, że to pozytywnie wpłynie nie tylko na poziom naszej higieny, ale i wypoczynku.

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.