Jak dbać o materac - pielęgnacja materaca

Jak dbać o materac - pielęgnacja materaca

Materace | 2018-04-16
Jak dbać o materac - pielęgnacja materaca

Kiedy już wybierzesz idealny model dla siebie i swoich najbliższych warto zastanowić się, jak dbać o materac, aby posłużył Ci jak najdłużej. Jeżeli do cyklicznych obowiązków domowych włączysz pielęgnację materaca, będziesz cieszyć się wygodą i wysokim poziomem higieny w swoim łóżku przez wiele lat. 

Pielęgnacja materaca, dlaczego jest potrzebna?

Każdy zakupiony produkt marki Hilding ma określony czas gwarancji, jest to zapewnienie, że towar pozostanie w doskonałym stanie przez dany okres, jeżeli będzie odpowiednio użytkowany. Chcąc zatem wydłużyć żywotność Twojego materaca, koniecznie zastosuj się do rad prezentowanych poniżej, na pewno pomogą Ci one w zachowaniu czystości i doskonałego stanu łóżka. Dzięki temu nie tylko przez długi okres nie będziesz musiał wymieniać materaca, ale także zapewnisz sobie wysoki komfort snu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Wentylacja materaca ma znaczenie

Jak dbać o materac? Zacznij od regularnego wietrzenia. Jeżeli w swoim domu nie masz balkonu, ani możliwości wyniesienia materaca na zewnątrz - bez obaw, wystarczy, że po przespanej nocy, otworzysz szeroko okno i zdejmiesz pościel, wówczas powierzchnia odparuje i na pewno nie stanie się siedliskiem niepożądanych bakterii i pasożytów. Nowoczesne materace zostały wyposażone w materiały wentylujące cały wkład, tak aby mogły same przeprowadzać wentylację we wnętrzu materaca wykorzystując ruchy ludzkiego ciała. Chcąc ułatwić to zadanie Twojemu materacowi warto wyposażyć sypialnię w dedykowany dla danego modelu stelaż. Pielęgnacja materaca to także jego odwracanie, należy więc pamiętać, aby co jakiś czas zmienić powierzchnię, na której się śpi - dzięki temu żadna ze stron nie będzie mocniej eksploatowana i obie pozostaną na dłużej symetryczne. 

Higiena w łóżku 

Jest ona niezwykle istotnym czynnikiem, dzięki któremu możesz spać spokojnie. Na sposoby pielęgnacji materaca szczególną uwagę powinny zwrócić osoby zmagające się z dokuczliwą alergią, ale też rodzice małych dzieci, którzy pragną zapewnić swoim pociechom komfortowe warunki podczas dziennej i nocnej regeneracji. Do podstawowych czynności pomagających zachować czystość w łóżku należy regularne odkurzanie. Oprócz tego warto co jakiś czas prać pokrowiec materaca, dlatego podczas zakupów zwróć uwagę czy dany produkt został wyposażony w taki materiał zewnętrzny, który nadaje się do czyszczenia w domowych warunkach. Do zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się także bieżące usuwanie plam - o konieczności tego działania nie trzeba przekonywać, pomijając higienę w materacu, stoją za tym także walory estetyczne. 

Odpowiednia pielęgnacja materaca może znacznie wydłużyć jego żywotność i pozwoli Ci cieszyć się z wygodnego podłoża wiele lat. Dodatkowo poprawia higienę w łóżku, tym samym zapewniając Ci wysoki komfort snu i zdrowy, nocny wypoczynek. 

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.