Jak dobrać materac do pozycji w jakiej śpimy?

Jak dobrać materac do pozycji w jakiej śpimy?

Inne | 2018-11-27
Jak dobrać materac do pozycji w jakiej śpimy?

Sen jest jednym z fundamentów życia, dzięki niemu odpoczywamy, zbieramy siły, a organizm się regeneruje. Na przebieg snu wpływa nie tylko otoczenie, w którym zasypiamy oraz nasz poziom zmęczenia, ale również pozycja, w której śpimy. Przed wyborem nowego materaca powinniśmy przeanalizować ułożenie naszego ciała w nocy, aby komfort snu był jak najwyższy.

Spanie na brzuchu - jaki materac wybrać?

Jeżeli budzimy się o poranku śpiąc na brzuchu, pojawia się duże prawdopodobieństwo, że będziemy odczuwać ból karku i kręgosłupa. Ta pozycja jest dla kręgosłupa najbardziej niebezpieczna, ponieważ posiadając źle dobrany materac, wygina się on w nienaturalny dla niego sposób, co prowadzi do napięcia szyi, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na czym śpimy. W przypadku spania na brzuchu materac musi być twardy i solidny, ale tworzywo, z którego zostało wykonane jego wnętrze powinno się dopasowywać do ciała. Idealnymi modelami, które powinny zostać wybrane to Hilding Zumba ze sprężystymi włóknami Labirynth, które zapewniają doskonałe podparcie ciała, a ponadto gwarantują prawidłową cyrkulacje powietrza w materacu, bądź Hilding Foxtrot z profilowaną pianką wysokoelastyczną przystosowującą się do autonomicznego kształtu ciała. 

Spanie na plecach - materac piankowy czy kieszeniowy?

Najbardziej komfortowy dla naszego kręgosłupa i zdrowia jest sen na plecach, jeśli śpimy w takiej właśnie pozycji, to możemy zdecydować się na materac lateksowy, piankowy, a także kieszeniowy. Ważne jest jedynie, aby wybrać model, który jest dopasowany do budowy ciała i odpowiednio miękki w strefie ramion oraz bioder, natomiast na długości kręgosłupa będzie solidnie wspierał jego położenie. W tym przypadku możemy dopasować twardość do swoich preferencji. Z materacy piankowych najlepiej sprawdzi się materac Salsa, który zbudowany został na wysokoelastycznej, wyprofilowanej piance, tworzącej siedem zróżnicowanych stref twardości, które w miejscach największego nacisku zapewniają ciału mocniejsze wsparcie. Takimi miejscami są: głowa, barki, lędźwia, miednica, uda, łydki i stopy. Na takiej samej zasadzie działa materac Hilding Step, który jest przedstawicielem materacy kieszeniowych. Jego wnętrze wypełnione jest nowoczesnymi sprężynami, które uginają się w miejscu, gdzie powstaje nacisk. Każda sprężyna jest w osobnej kieszonce, co powoduje, że nasze mięśnie wypoczywają w pełni, ponieważ żaden z nich nie musi pracować podczas snu.

Spanie na boku - pozycja embrionalna

Najwięcej ludzi śpi w pozycji bocznej, z podkurczonymi nogami w stronę brody. Jest to tak zwana pozycja embrionalna, ponieważ wygląda identycznie jak ułożenie dziecka w łożysku matki. Jest doskonała dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na refluks żołądka oraz zgagę, ponieważ łagodzi te dolegliwości. Niestety może powodować napięcie mięśni barków i ramion ze względu na duży nacisk na podłoże właśnie w tych miejscach. W takim przypadku warto postawić na miękki materac, który odciąży te partie naszego ciała. Idealnie sprawdzi się wykonany z pianki termoelastycznej, taki jak model Hilding Mambo z pianką Velvet Visco, która dopasowuje się pod wpływem ciepła naszego ciała, co pozwoli nam na wypoczynek na najwyższym poziomie. Na tej samej zasadzie działa również materac Hilding Rumba. Ponadto model ten posiada nacięcia, które gwarantują doskonałą wentylację wkładu podczas snu.

Pozycje przybierane podczas snu w ogromnej mierze wpływają na jego jakość i poczucie wyspania o poranku. Warto zrobić wszystko, aby zachować prawidłowe ułożenie kręgosłupa i pozwolić naszym mięśniom na regenerację, odpowiednio dobrany materac jest w stanie to zapewnić. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.