Jak dobrze wysypiać się zimą?
Jak dobrze wysypiać się zimą?
Zima nie należy do najprzyjemniejszych pór roku. Krótkie dni, zimno i niepogoda mogą wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na jakość naszego snu. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możemy dobrze wysypiać się zimą. Dowiedz się, o czym należy pamiętać!
Sen zimą
Nie ma wątpliwości, że wraz z nadejściem nowej pory roku zmienia się nasza codzienna rutyna. Początek zimy oznacza czas zwolnienia, zatrzymania się. Częściej wypoczywamy i nie mamy za bardzo ochoty na to, aby gdzieś wyjść. Okazuje się, że zimą potrzebujemy więcej snu niż latem. Czas regeneracji, jaki nasz organizm dostaje podczas snu, jest wtedy szczególnie ważny. To wtedy może on zwalczyć drobnoustroje, odnowić tkanki i zadbać o odpowiedni poziom odporności. Wypoczynek pomoże nam też w walce ze złym samopoczuciem, jakie często dopada nas zimą.
Zimowa sypialnia
Zimą powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to, aby regularnie się wysypiać. Nie oznacza to jednak, że zapewnienie sobie komfortowego wypoczynku jest wtedy prostsze. Dużym problemem jest zimno, które utrudnia nam zrelaksowanie się. Jeśli nie zapewnimy sobie odpowiedniego poziomu ciepła, nasz organizm, zamiast się odprężyć, poświęci czas na ogrzanie się. Przez to proces zasypiania się może trwać o wiele dłużej. Możemy uniknąć tego w prosty sposób – kołdra na zimę oraz najlepsza poduszka do spania zagwarantują nam optymalny komfort termiczny. Dobrze, aby artykuły sypialniane na zimę były wykonane z naturalnych materiałów. Postawmy na wełnę lub bawełnę, które będą miękkie, a do tego bardzo ciepłe. Nie zapominajmy też o doborze odpowiedniego materaca. Podłoże snu bardzo wpływa na to, jak się wysypiamy. Zatem jak wybrać materac do spania? Weźmy pod uwagę swoje preferencje i potrzeby. Wypróbujmy różne modele, ale niech to będą solidne produkty od sprawdzonego producenta, jak na przykład materace Hilding. Dobrze dobrany materac pomoże nam rozluźnić mięśnie i się zrelaksować. Przychodząc do domu po ciężkim, mroźnym dniu, na pewno chętnie się na nim położymy.
Odpowiednia temperatura
Mimo że zimą może dokuczać nam mróz, należy dopilnować, aby w naszej sypialni temperatura nie była zbyt wysoka. Uważa się, że optymalna wartość to około 18 stopni Celsjusza. Lepiej zatem skorzystać z kołdry na zimę i pozwolić, aby w pomieszczeniu było chłodniej. Ogrzewanie może sprawić, że powietrze w naszej sypialni stanie się suche. Okazuje się, że to również oddziałuje negatywnie na jakość naszego snu. Możemy zainwestować w specjalne nawilżacze powietrza, które zniwelują ten efekt.
Zima wcale nie musi być straszna. Jeśli odpowiednio dostosujemy naszą sypialnię do nowej pory roku, nawet podczas największego chłodu będziemy mogli się zrelaksować. Zadbajmy przede wszystkim o to, aby było nam ciepło i komfortowo. Pomoże nam w tym wygodny materac, poduszki Hilding oraz kołdra Hilding!
Udostępnij
Zobacz też
Czy spanie na zapas naprawdę działa? Poznaj zalety i wady "nadmiernego snu"?
Zobacz więcejMaterac 140x200 dla par: czy jest odpowiedni do dwuosobowego łóżka?
Zobacz więcejZnajdź sklep
Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.