Jak powinniśmy spać? - najlepsza pozycja do spania

Jak powinniśmy spać? - najlepsza pozycja do spania

Inne | 2023-04-20
Jak powinniśmy spać? - najlepsza pozycja do spania

Na pewno zauważyliśmy, że każdy z nas posiada swoją ulubioną pozycję snu. Sami czasem wolimy spać na plecach, a czasem na brzuchu. Czy wiemy jednak, jaka pozycja jest najlepsza dla naszego ciała? Dowiedz się, jak wygodnie spać i cieszyć się zdrowym wypoczynkiem!

Spanie na brzuchu – czy dobre?

Na początek przyjrzyjmy się osobom, które śpią na brzuchu. Czy zapewniają sobie w ten sposób zdrowy sen? Okazuje się, że zdecydowanie nie. Spanie na brzuchu jest bowiem najgorszą opcją dla naszego kręgosłupa – kiedy leżymy w ten sposób, znajduje się on w nienaturalnej pozycji, a nasze mięśnie pozostają ciągle napięte, przez co nie możemy w pełni się zrelaksować. Leżąc w ten sposób, uciskamy nasze organy wewnętrzne – może to niekorzystnie wpłynąć na różne istotne procesy zachodzące w naszym organizmie, jak na przykład trawienie. Po nocy przespanej na brzuchu może okazać się, że obudzimy się zmęczeni i pozbawieni energii.

Najlepsze pozycje do spania

Jak zatem powinniśmy spać? Jeśli chcemy zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek, mamy dwie opcje – spanie na plecach oraz na prawym lub lewym boku. Leżenie na plecach wydaje się najbardziej naturalnym wyborem. W ten sposób pozwalamy naszemu ciału się odprężyć. Kręgosłup ma zapewnione odpowiednie podparcie, dzięki czemu może zostać odciążony. Wtedy też w naszych mięśniach nie gromadzi się też żadne napięcie. Gdy jednak wolimy spać w inny sposób, wybierzmy leżenie na lewym boku. To pozycja, która zapewnia nam dodatkowe korzyści. Po pierwsze, jest neutralna, czyli nie obciąża dodatkowo kręgosłupa ani nie uciska żadnych organów. Dla wielu osób będzie istotne to, że minimalizuje nacisk na dolny zwieracz przełyku, czym pomaga w problemach żołądkowych.

Materace a pozycja snu

Musimy pamiętać o tym, że nawet gdy wybierzemy odpowiednią pozycję snu, ale będziemy leżeć na nieodpowiedniej, źle dopasowanej powierzchni, nasz sen nadal nie będzie zdrowy. To właśnie dlatego w pierwszej kolejności należy zainwestować w odpowiedni materac, który zapewni naszemu kręgosłupowi prawidłowe podparcie. Postawmy na jakościowe, sprawdzone produkty, które spełnią nasze oczekiwania. Wygodę oraz zdrowy wypoczynek zapewnią nam takie modele jak Hilding Flamenco, Hilding Boogie czy Hilding Cha-cha. Posiadają one innowacyjne technologie i nowoczesne rozwiązania, dzięki którym nasze ciało otrzyma taki komfort, na jaki zasługuje. Co więcej, minimalizują też różne nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból pleców czy dyskomfort, których możemy doświadczać, leżąc w nieodpowiedni sposób.

Wiedza na temat tego, jaka pozycja snu jest dla nas zdrowa, a jaka niekorzystna, na pewno nam się przyda. Przekonamy się o tym, że jeśli do tej pory spaliśmy na brzuchu, musimy zmienić swoje przyzwyczajenia. Pomoże nam w tym materac Hilding, na którym każda pozycja snu będzie wygodna i komfortowa.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.