Jak śpimy?

Czy wiesz w jaki sposób układasz się kiedy śpisz? Znajdź swoja unikalną pozycję podczas snu

 

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Świadczy o tym choćby sposób w jaki śpimy. Jesteś rozgwiazdą czy preferujesz styl zen? Pozycja jaką przyjmujemy podczas snu może zdradzić dużo na temat naszej osobowości. Przyjrzyjmy się różnym pozycją w trakcie snu:

 

1. Kołyska ukochanych
Tylko cztery pary na sto śpią zwrócone do siebie. Są to często nowe związki lub pary z dużą potrzebą bliskości i wzajemnej protekcji.

2. Rozgwiazda
Osoby śpiące w ten sposób są dobrymi słuchaczami oraz cierpliwymi osobami. Spanie na plecach jest zdrowe, napięcia w górnej partii ciała maleją, zmarszczki wolniej powstają. Taka pozycja może wywołać chrapanie.

 

 

3. Swobodne opadanie
Ludzie śpiący na brzuchu to rzadkość. Takie osoby uznawane są za perfekcjonistów.
Ta pozycja ogranicza oddychanie, może powodować chrapanie i bóle pleców.

4. Przytulanie nogami
Oboje partnerzy mają silne charaktery, domagają się sporo przestrzeni jednocześnie respektując indywidualność partnera. Przytulanie nogami jest wyrazem zażyłości i zdrowego związku.

 

 

5. Na kłodę
Ludzie śpiący wyprostowani na jednym z boków to osoby towarzyskie, swobodne i ufne. Ta pozycja wspomaga rozluźnienie głowy i szyi oraz niweluje napięcia w plecach. 

6. Styl Zen
Około 50% par śpi plecami do siebie. Partnerzy mają silne osobowości, a w życiu potrzebują sporo przestrzeni. Dobre wyważenie bliskości i niezależności.

 

 

7. Żołnierz
Pozycja ta, zwana także królewską, niweluje bóle szyi i pleców, ale może wywołać chrapanie. Ludzie śpiący w ten sposób są raczej powściągliwi, ale jednocześnie pewni siebie i wyznaczający sobie wysokie standardy.

8. Na łyżeczkę
Około jedna trzecia wszystkich par, śpi z twarzami zwróconymi w tę samą stronę. W grę wchodzą pierwotne instynkty – mężczyzna daje się poznać jako obrońca, w trakcie gdy kobieta szuka schronienia w jego ramionach. Odwracanie się obu partnerów w drugą stronę oznacza zbalansowaną relację. 

 

 

9. Złodziej przestrzeni
W trakcie gdy taka osoba przywłaszcza sobie większość przestrzeni, partner zostaje zepchnięty na samą krawędź. Dotykanie górnych części ciała partnera wskazuje na dużą bliskość i zażyłość. 

10. Niczym płód
Pozycja jak z życia płodowego, znana także jako pozycja myśliciela. Bardzo zdrowa, szczególnie dla kobiet w ciąży. Wsadzenie poduszki między nogi polecane jest dla rozluźnienia napiętych pleców.

 

 

11. Rodzinnie
Wspólne spanie młodej rodziny wzmacnia relacje, a przywiązanie dziecka do rodziców jest większe. Łatwo zareagować na zmysłowe sygnały od dziecka jak ruch, dotyk, dźwięk czy temperaturę ciała.

12. Tęsknota
Pozycja z dłońmi skierowanymi ku górze, wspiera prawidłową postawę kręgosłupa oraz redukuje chrapanie. Ludzie śpiący w ten sposób, są uznawani za przyjacielskich i godnych zaufania.

Udostępnij

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, bez zmiany ustawień przeglądarki. Dowiedz się więcej