Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?

Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?

Akcesoria | 2022-06-24
Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?

Bardzo wiele mówi się o tym, jak szalenie istotny jest dobór odpowiedniego podłoża do snu, ale stosunkowo rzadko porusza się temat optymalnej poduszki. Jak się jednak okazuje, jest to niezbędny element wyposażenia sypialni, dzięki któremu można poczuć się w pełni komfortowo.

Konsekwencje wynikające ze źle dobranej poduszki

Zadaniem poduszki jest właściwe podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, a także głowy. Właśnie ten element wyposażenia, pod warunkiem, że jest dobrze dobrany, pomaga rozluźnić mięśnie i przyczynia się do udrożnienia dróg oddechowych. Co jednak dzieje się w przypadku, gdy poduszka jest źle dobrana? W takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz zmagać się ze sztywnieniem karku i barków, a co za tym idzie - z uciążliwym bólem. Ponadto, nieodpowiednie ułożenie głowy przez całą noc może skutkować świszczącym oddechem, chrapaniem, a nawet bezdechem sennym. Najogólniej mówiąc, źle dobrana poduszka to gwarancja snu słabej jakości, a co za tym idzie - wszystkich konsekwencji wynikających z niedoboru nocnego wypoczynku. Najczęściej występującymi są wahania nastrojów, ból głowy, czy zmniejszona motywacja do działania.

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru?

Podstawowymi parametrami, na jakie należy zwracać uwagę podczas wyboru nowej poduszki jest jej twardość, wysokość i kształt. Skąd wiedzieć, jaki model będzie odpowiedni? Najlepiej kierować się budową ciała użytkownika. Jeśli posiadasz wąskie ramiona, potrzebujesz zdecydowanie mniej podparcia pod szyją. U takich osób świetnie sprawdzi się poduszka niska lub miękka. Tego typu modele są polecane również dla tych, którzy preferują sen na plecach. Dla osób z szerszymi ramionami oraz tych śpiących na boku poleca się poduszki wysokie i twarde, które wypełnią przestrzeń pod kręgosłupem szyjnym.

Jak sprawdzić, czy poduszka jest dobrze dobrana?

Istnieje prosty sposób, by sprawdzić, czy dana poduszka jest odpowiednia dla Ciebie. Należy wziąć wybrany model i położyć się z nią na swoim materacu. Poduszka powinna podpierać szyję, a ramiona muszą znajdować się na podłożu do snu. Jeśli w tej pozycji podbródek jest skierowany w stronę klatki piersiowej, oznacza to, że poduszka jest za wysoka lub za twarda. W przypadku, gdy głowa jest odchylona do tyłu, można wnioskować, że dany model jest zbyt niski lub zbyt miękki. Czynność warto powtórzyć leżąc na boku - szyja powinna znajdować się na poduszce, ramiona na materacu, a twarz powinna być skierowana równolegle do sufitu. W tym przypadku można dojść do wniosku, że poduszka jest odpowiednia tylko wtedy, gdy kręgosłup szyjny pozostanie w linii prostej.

Jaką poduszkę wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej poduszek wysokiej jakości, których zadaniem jest zwiększenie poczucia komfortu podczas nocnego wypoczynku. Od jakiegoś czasu prym wiodą modele wykonane z pianek, czyli najszybciej rozwijających się surowców na świecie. Doskonałym przykładem modelu godnego uwagi jest Visco Balance o ergonomicznym kształcie, który zapewnia optymalne wsparcie głowy, karku oraz szyi podczas snu. Równie ciekawym rozwiązaniem jest Antistress Carbon, czyli poduszka wykonana z włókien węglowych łagodząca stres. Dla miłośników standardowych rozwiązań poleca się model Visco Standard o klasycznym kształcie - jest to poduszka, która doskonale dopasowuje się do ułożenia głowy i zapewnia znakomite podparcie, zarówno dla osób śpiących na boku, jak i na plecach.

Wiesz już, jak ważny jest dobór odpowiedniej poduszki dopasowanej do Twoich potrzeb i preferencji, więc nie czekaj! Wybierz akcesorium idealne dla siebie i przekonaj się, jak bardzo może polepszyć się jakość Twojego snu.

Udostępnij

Zobacz też

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!
Materace / 2023-09-19

Materace dziecięce - wybierz najlepszy model!

Zobacz więcej
Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?
Materace / 2023-09-12

Materace dla osób z nadwagą - jaki model wybrać?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.