Jak zaaranżować małą sypialnię?

Jak zaaranżować małą sypialnię?

Łóżka | 2022-05-20
Jak zaaranżować małą sypialnię?

Wydaje Ci się, że pomieszczenie, które planujesz przeznaczyć na sypialnię jest tak małe, że nie da się go dobrze zaaranżować? Nic bardziej mylnego! Mały pokój może cieszyć tak samo, jak duży, a niekiedy nawet bardziej - pomysłowo zaaranżowana przestrzeń stanie się niezwykle przytulna i funkcjonalna.

Po pierwsze: miejsce do przechowywania. Co zrobić, by było go więcej?

Brak miejsca do przechowywania oraz strach przed “zagraceniem” przestrzeni to dwie największe obawy osób, które stają przed wyzwaniem polegającym na zaaranżowaniu małej sypialni. Jak się jednak okazuje, wystarczy odpowiedni dobór mebli, a problem zniknie całkowicie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dość płytkiej, ale pojemnej szafy z dużą ilością szuflad. Świetnie sprawdzają się modele w zabudowie, które można dopasować do wymiarów całego pomieszczenia lub wnęki, które często bywają niestandardowe. Co jeszcze można zrobić, aby zyskać więcej miejsca na przedmioty codziennego użytku? Doskonałym pomysłem jest zakup bazy kontynentalnej z szufladami, która jest niezwykle funkcjonalną częścią łóżka kontynentalnego. Nieco innym, równie dobrym rozwiązaniem, jest baza typu box podnoszony, która daje możliwość przechowywania przedmiotów w pojemniku znajdującym się zaraz pod podnoszonym stelażem. To doskonałe miejsce do schowania takich rzeczy, jak na przykład dodatkowa kołdra, pościel, czy ręczniki.

Mniej znaczy więcej, czyli kilka słów o tym, jakie meble do małej sypialni wybrać

W niewielkiej sypialni najlepiej sprawdzą się meble o lekkiej konstrukcji, w jasnej kolorystyce. Lepiej unikać odważnych zdobień, czy wyrazistych wzorów, które mogą przytłoczyć pomieszczenie. Mała sypialnia doskonale wpisuje się bowiem w nowoczesne trendy obejmujące minimalistyczne podejście do wystroju wnętrz. Najważniejszym elementem wyposażenia tego pomieszczenia jest rzecz jasna łóżko. Powinno być funkcjonalne, wygodne oraz dopasowane do potrzeb i preferencji użytkownika, dlatego do jego wyboru należy podejść odpowiedzialnie. Wybierając szafki nocne warto skupić się na modelach zakrytych drzwiczkami - zakryte wnętrze pozwoli na schowanie przedmiotów codziennego użytku wprowadzających wrażenie chaosu.

Jak optycznie powiększyć przestrzeń? Oto kilka prostych zasad!

Istnieje kilka mniej lub bardziej znanych zasad, które pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Najpopularniejszą i zdecydowanie najczęściej stosowaną jest wykorzystanie luster sporych rozmiarów. Projektanci wnętrz polecają, by opierać wystrój niewielkiej sypialni na jasnych kolorach oraz możliwie jak najbardziej minimalistycznych rozwiązaniach. Ściany wyglądają świetnie, gdy są pokryte prostą, białą farbą lub przeciwnie - pionowymi pasami, czy też wyrazistą tapetą, która sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe. Istotna jest również gra światłem, często niedoceniana lub niewłaściwie wykorzystywana - oświetlenie bijące ze stojącej lampy lub odsłoniętego okna może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia.

Dodatki mają znaczenie!

Jedną z ważniejszych ról w pomieszczeniu odgrywają rzecz jasna różnego rodzaju dodatki, które sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i spersonalizowane. Największą popularnością cieszą się w ostatnim czasie bambusowe lampy, rattanowe fotele, czy różnego rodzaju tekstylia z naturalnych materiałów, takich jak len, czy bawełna. Doskonałym uzupełnieniem wystroju są również żywe rośliny, na przykład gatunki oczyszczające powietrze

Jak widać, kilka prostych tricków i nowoczesnych rozwiązań pozwoli Ci zaaranżować sypialnię, o jakiej marzyłeś/aś! Nie czekaj - już dziś stwórz w swoim stosunkowo małym pokoju wprost idealną przestrzeń do wypoczynku.

Udostępnij

Zobacz też

Przeziębienie a sen
Inne / 2022-09-19

Przeziębienie a sen

Zobacz więcej
Poznaj właściwości pianki HR!
Materace / 2022-09-12

Poznaj właściwości pianki HR!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.