Jaki materac dla osób z chorobami skóry?

Jaki materac dla osób z chorobami skóry?

Materace | 2020-08-26
Jaki materac dla osób z chorobami skóry?

Osoby zmagające się z dolegliwościami skórnymi poza odpowiednio dobraną pielęgnacją powinny zwrócić też uwagę na inne istotne aspekty, które mogą okazać się pomocne przy ich redukowaniu. Warto sprawdzić czy objawów nie nasila niewłaściwie dobrany materac. Obecnie na rynku jest wiele modeli, które dzięki swojej funkcjonalności wspomagają niwelowanie symptomów chorobowych skóry. Gdzie szukać takiego podłoża do spania? Podpowiadamy.

Choroby skóry

Choroby skóry są dość powszechne w naszym społeczeństwie. Najbardziej znany jest trądzik młodzieńczy - to jedna z najczęstszych przypadłości. Dotyczy przeważnie osób w wieku dojrzewania, ale może pojawić się także w późniejszych latach. Negatywnie wpływa na wygląd i samopoczucie, jednak zmiany skórne można wyleczyć odpowiednio dobranymi lekami i pielęgnacją. Istotna jest także właściwa dieta. Dorastanie to dobry czas na wymianę materaca na większy model, bardziej dopasowany do potrzeb nastolatka. Przy okazji zadbania o wygodę młodego człowieka można zwrócić uwagę na zwiększenie higieny snu. Z kolei trądzik hormonalny to postać trądziku pospolitego i jak sama nazwa wskazuje związany jest z zaburzoną gospodarką hormonalną. Łojotokowe zapalenie skóry jest nawracającą chorobą objawiającą się łuszczeniem skóry w okolicach twarzy, włosów oraz w innych miejscach całego ciała. Natomiast atopowe zapalenie skóry uważane jest za jedną z chorób cywilizacyjnych, a jej objawami charakterystycznymi są: zaczerwienienie i suchość skóry, swędzenie, nawracające zakażenia bakteryjne. Wszystkie symptomy chorób skórnych mogą nasilać się podczas korzystania z niewłaściwie dobranego materaca do spania, który nie stwarza optymalnego, zdrowego mikroklimatu dla snu.

Materac dla osób z chorobami skóry

Najlepszy materac dla osób zmagających się z problemami skórnymi to taki, który nie będzie pogłębiał nieprzyjemnych dolegliwości. Niezwykle istotna jest zatem odpowiednia budowa zapewniająca wysoki poziom wentylacji wnętrza materaca - zapobieganie gromadzeniu się kurzu, wilgoci oraz niwelowanie rozwoju drobnoustrojów, mogących potęgować zmiany skórne. Koniecznie musi być stworzony z materiałów bezpiecznych dla zdrowia i środowiska, a także cechować się właściwościami hipoalergicznymi i antybakteryjnymi. Świetnie sprawdza się także zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w pralce, dzięki czemu pozbędziemy się kurzu i roztoczy. Bardzo ważna jest również pościel wykonana z przepuszczającego powietrze materiału (jak bawełna czy jedwab). Nie można zapominać o jej częstym praniu, aby pozbyć się bakterii.

Najlepsze modele materacy

Szukając dobrego podłoża do spania, warto zerknąć na Hilding Melody. To lateksowy, bardzo higieniczny i wytrzymały materac, do którego dołączono pokrowiec o właściwościach antybakteryjnych. Z kolei Hilding Foxtrot składa się z materiałów piankowych, cechuje się twardością, ale jednocześnie zapewnia dobrą przewiewność i wentylację. W zestawie znajduje się pokrowiec Italiano wspomagający prawidłową cyrkulację powietrza. Jeżeli nie wiesz, jaka twardość podłoża będzie dla Ciebie odpowiednia, warto zdecydować się na model Hilding Electro, który posiada możliwość jej regulacji, dzięki temu, że wierzchni top można zdjąć. To materac wielofunkcyjny, bezpieczny dla zdrowia, wraz ze zdejmowanym, pralnym pokrowcem.

Przy zmaganiu się z różnorodnymi chorobami skóry warto zdecydować się na zmianę materaca. Zwłaszcza na taki, który zapewni higienę i odpowiedni mikroklimat dla snu. Jeżeli wybierzemy model przewiewny, z bezpiecznych materiałów, możemy mieć pewność, że niechciane objawy znacznie się zmniejszą.

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.