Jaki materac wybrać przy problemach z potliwością?

Jaki materac wybrać przy problemach z potliwością?

Materace | 2021-07-26
Jaki materac wybrać przy problemach z potliwością?

Przyczyn nocnej potliwości może być bardzo wiele. Jednym z najczęstszych jest przyjmowanie leków przeciwgorączkowych. Kolejnym powodem są infekcje wirusowe i bakteryjne, nadczynność tarczycy lub hipoglikemia. Przyczyną nadmiernej potliwości u kobiet może być także menopauza. Jednak nie zawsze jest to objaw jakiejś infekcji - niektórzy doświadczają po prostu symptomu potliwości idiopatycznej, który jest określany jako ogólna tendencja ciała do wydzielania dużej ilości potu. Zanim jednak zaczniemy podejrzewać chorobę, warto wyeliminować naturalne czynniki, takie jak zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu lub grube piżamy czy kołdry.

Jak można poradzić sobie z nadmierną potliwością w nocy?

Jeszcze przed wizytą u lekarza warto zadbać o prawidłową higienę snu. Wszyscy wiedzą, jak ważnym aspektem życia jest wypoczynek, ale niestety nie wszyscy dbają o to, by był on jak najbardziej efektywny. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy sen jest temperatura w pomieszczeniu - ważne, aby nie było zbyt gorąco ani zbyt zimno. Zazwyczaj powinna mieścić się w granicach od 18 do 22 stopni. Pomoże w tym systematyczne wietrzenie. Kolejnymi rzeczami, które mogą wydawać się błahe, jest stosunkowo lekka kołdra oraz piżama dopasowana do warunków. Często to właśnie te dwa czynniki odpowiadają za nadmierną potliwość, szczególnie jeśli są wykonane ze sztucznych materiałów.

Kiedy problem z potem powinien zacząć nas niepokoić?

Częstym zjawiskiem jest brak świadomości odnośnie tego, co jest całkowicie normalne, a co powinno zacząć nas niepokoić. Sporadyczna potliwość w nocy zdarza się każdemu. Jeśli jednak pocenie jest silne oraz towarzyszą mu inne objawy, należy to jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Jednym z takich czynników jest często nawracająca gorączka lub stany podgorączkowe. Organizm wysyła nam sygnały alarmowe również poprzez drżenie rąk, dreszcze i kołatanie serca. Nagła utrata masy ciała także może okazać się jednym z czynników chorobowych, których nie należy ignorować.

Przepuszczalny materac ratunkiem dla osób z nadmierną potliwością

Jeśli nadmierna potliwość dokucza sporadycznie lub jesteście w trakcie leczenia, warto zapewnić sobie komfort poprzez wymianę materaca. Idealnym wyborem będzie materac i chłonny, posiadający dobrej jakości wypełnienie oraz pokrowiec. Te czynniki zapewniają lepszą cyrkulację powietrza podczas nocnego wypoczynku. Hilding Electro to propozycja dla miłośników materacy sprężynowych. Jest wygodny, a przede wszystkim wykazuje się podwyższoną odpornością na wilgoć dzięki piance hybrydowej użytej jako wypełnienie. Dla osób preferujących materace piankowe również mamy faworyta - Hilding Boogie został wyposażony w wysokoelastyczną i lekko chłodzącą piankę FloForm zapewniającą przewiewność i wentylację. Pokrowce w obu produktach pochłaniają wilgoć oraz są przeznaczone do prania.

Problemy z potem mogą być spowodowane czynnikami łatwymi do wyeliminowania, takimi jak nieodpowiednia temperatura w sypialni lub zbyt gruby ubiór. Zdarzają się jednak przypadki, w których to objaw poważniejszej choroby. Wtedy absolutnie nie należy się wstydzić i udać się do lekarza, który na pewno pomoże w zwalczaniu tak uciążliwego problemu. W obu przypadkach warto dbać o warunki panujące w sypialni oraz o odpowiedni materac zapewniający cyrkulację powietrza oraz wchłanianie wilgoci.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.