Jaki powinien być materac dla sportowca?

Jaki powinien być materac dla sportowca?

Materace | 2019-07-18
Jaki powinien być materac dla sportowca?

Sen to jeden z najlepszych sposobów regeneracji ciała polecany osobom, które na co dzień prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Po wyczerpującym treningu, nawet w czasie krótkiej drzemki mięśnie rozluźniają i odpoczywają. Jaki powinien być materac dla sportowca, aby gwarantować przyjemny odpoczynek miłośnikom różnych dyscyplin?  

Najlepszy materac dla sportowca 

Odpowiednio dobrany materac jest w stanie przede wszystkim świetnie podpierać sylwetkę, szczególnie jej newralgiczne części. Utrzymywanie kręgosłupa we właściwej pozycji przez całą noc jest bardzo istotne z punktu widzenia sportowców, ponieważ prawidłowo ułożone ciało znacznie szybciej się regeneruje. Miła w dotyku powierzchnia materaca o idealnie dopasowanej twardości sprawia, że tkanki mięśni zyskują szansę naprawienia swoich struktur, co w konsekwencji pozwala zapobiec powstawaniu bolesnych zakwasów. Ponadto, perfekcyjny materac dla sportowca zapewniając zdrowy sen sprzyja poprawie metabolizmu, ogólnej koncentracji i pozwala cieszyć się chwilami relaksu po wielu godzinach wysiłku fizycznego. 

Regeneracja po treningu 

Aby odpoczynek po treningu przebiegał w jak najbardziej efektywny sposób warto wyposażyć swoją sypialnię w materac, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających sportowców. Relaksacyjne, zdrowotne, a co najważniejsze regeneracyjne właściwości wyróżniają między innymi wkłady zawierające innowacyjne, przewiewne pianki. Spośród modeli tego rodzaju uwagę zwraca na przykład Hilding Mambo, odznaczający się niezwykle sprężystą strukturą zapewnioną głównie dzięki piance wysokoelastycznej Velvet Touch oraz piance Visco. Ostatni z wymienionych komponentów znajdujący się w strefie ramion i barków  aktywnie reaguje na temperaturę wytwarzaną przez ciało, redukuje odczuwanie napięcia mięśniowego, a dodatkowo wywołuje efekt otulenia przez powierzchnię wkładu i delikatnego zagłębienia się w jego strukturę.

Poza tym, odpoczynek na najwyższym poziomie gwarantuje również model Hilding Electro, będący materacem wielofunkcyjnym i uniwersalnym - w jego wnętrzu znajduje się sprawdzony mechanizm sprężynowy Multipocket oraz nowoczesna pianka hybrydowa Fusion, a także odpinany top z pianką Visco umożliwiający odczuwanie wyjątkowego komfortu snu przez całą noc. Znajdującą się w górnej części materaca warstwę można samodzielnie odpinać zmieniając tym samym twardość powierzchni całego materaca i dostosowując ją do indywidualnych potrzeb.

Wygodne materace medyczne 

Doskonałym rozwiązaniem dla każdego sportowca będzie również zakup wybranego materaca medycznego. Przetestowane i bezpieczne dla zdrowia modele tego rodzaju zostały zaprojektowane z myślą o wspomaganiu procesów regeneracyjnych oraz rehabilitacyjnych, dlatego też są bardzo elastyczne i wygodne. Spełniające najwyższe standardy jakości materace medyczne sprzyjają poprawie funkcjonowania układu mięśniowo-kostnego, wytwarzając jednocześnie aż 7 zróżnicowanych stref twardości. Dla optymalnego wsparcia sylwetki niejednokrotnie (tak jak w przypadku materaca Hilding Fandango) we wkładach posiadających status produktów medycznych umieszcza się sprężystą i wytrzymałą warstwę kokosu oraz filcu, które zwiększają dodatkowo przewiewność poszczególnych komponentów wchodzących w skład materaca. 

Materac dla sportowca powinien posiadać szereg cech pozwalających odpoczywać po męczących treningu w jak najbardziej komfortowych warunkach. Istotne jest to, aby wkład zapewniał jak najlepszą regenerację mięśni i stawów, a zarazem pozwalał znaleźć jak najwygodniejszą pozycję do snu. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup między innymi materacy piankowych, hybrydowych lub medycznych, wyróżniających się wysoką jakością wykonania. 

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.