Jaki stelaż do łóżka wybrać?

Jaki stelaż do łóżka wybrać?

Łóżka | 2022-12-19
Jaki stelaż do łóżka wybrać?

Chcąc zadbać o jak najlepszy sen, nie powinniśmy poprzestać na wyborze odpowiedniego materaca. Równie istotny element to stelaż do łóżka, który, dobrze dopasowany, może znacząco wpłynąć na komfort naszego snu. Dowiedz się, dlaczego jest taki ważny i jak wybrać najlepszy!

Dlaczego stelaż jest istotny?

Stelaż odgrywa istotną rolę w zapewnieniu nam komfortu. Jest niezwykle istotny, ponieważ stanowi podstawę dla naszego materaca - to dzięki niemu możemy liczyć na odpowiednie podparcie i prawidłowe ułożenie. Stelaż może ponadto spotęgować pozytywne właściwości materaca - sprawi, że znacząco odczujemy różnicę co do poprzedniego modelu. Wpływa również na higienę naszego snu - zapobiega gromadzeniu się wilgoci, chroni przed drobnoustrojami i bakteriami, a do tego gwarantuje świetną cyrkulację powietrza.

Jaki stelaż do łóżka wybrać?

Stelaż do łóżka - na co zwrócić uwagę? Musimy bez wątpienia pamiętać o takich kwestiach jak rozmiar naszego łóżka, jego rama oraz rodzaj posiadanego przez nas materaca. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu. Możemy na przykład sięgnąć po ten z elektryczną regulacją twardości i nachylenia, tak jak w przypadku Select Moto czy Family Moto. Model Family Expert oferuje regulację manualną, a Double Lift pozwoli nam swobodnie korzystać ze skrzyni na pościel. Stelaż do łóżka z podnośnikiem będzie dużym ułatwieniem.

Z jakiego drewna wybrać stelaż do łóżka? Weźmy pod uwagę również ten aspekt. Możemy znaleźć produkty wykonywane z listw bukowych, sosnowych lub brzozowych. Najlepsze i najtrwalsze będą deski z buku, które posłużą nam przez długi czas. Co więcej, modele różnią się właściwościami. Niektóre będą bardziej elastyczne, dzięki czemu zareagują na nacisk naszego ciała i ochronią nasz materac przed odkształceniami. Warto pamiętać też o gęstości. Działa tu zasada, że im gęstszy stelaż, tym jest bardziej wytrzymały.

Jak dobrać materac do stelaża?

Do regulowanego stelaża najlepiej sprawdzą się materace piankowe, zawierające piankę termoelastyczną, jak na przykład Hilding Salsa czy Hilding Rumba. Ich cechy, takie jak termoelastyczność, elastyczność punktowa czy rozkład punktów nacisku ciała, wpłyną pozytywnie na nasz sen. Co więcej, materace piankowe perfekcyjnie dopasują się do naszego stelaża. W ten sposób zagwarantujemy sobie niezwykle wygodne podłoże.

Nie ma wątpliwości, że inwestując w dobry materac oraz dopasowany do niego stelaż, zapewnimy sobie najwyższy komfort. Przekonawszy się o tym, jak wygląda taki sen, już nie będziemy umieli spać na niedopasowanej powierzchni. Sprawdźmy, gdzie kupić stelaż do materaca, a następnie koniecznie dokonajmy zakupu!

Udostępnij

Zobacz też

Bóle kręgosłupa, a materac
Materace / 2023-31-01

Bóle kręgosłupa, a materac

Zobacz więcej
Ekologiczna sypialnia
Inne / 2023-01-26

Ekologiczna sypialnia

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.