Kiedy wymienić materac nastolatka?

Kiedy wymienić materac nastolatka?

Materace | 2021-09-24
Kiedy wymienić materac nastolatka?

Wszyscy doskonale wiemy, jaką w okresie dojrzewania istotną rolę odgrywa sen. Dlatego ważne jest, aby zadbać o jakość wypoczynku naszych nastolatków, a do tego potrzebny jest dobrze dobrany materac. W związku z tym dzisiaj najlepsze modele młodzieżowe, lecz również rozwiązania w sam raz dla młodych dorosłych

Dobry materac dla nastolatka: dlaczego jest ważny?

Zacznijmy od tego, że nastolatek powinien spać 2-3 godziny dłużej niż osoba dorosła, czyli nawet 9-10 godzin w ciągu doby, co może być dodatkowo uzupełniane drzemkami. Jest to istotne, ponieważ sen pomaga wyregulować organizm, zregenerować siły, utrwalić nabyte w szkole wiadomości. Wspomaga też koncentrację i procesy zapamiętywania. Dlatego konieczny jest dobrze dobrany materac. Jego podstawowym zadaniem jest wspieranie kręgosłupa, który nastoletnim wieku przecież cały czas rośnie, przez co jest bardziej podatny na wykształcanie się wad postawy. Do tego dochodzą jeszcze problemy z zasypianiem, znalezieniem wygodnej pozycji do snu czy też nocnymi pobudkami, które zakłócają cały cykl snu. W przypadku leżenia na źle dobranym modelu mogą pojawić się nie tylko dolegliwości bólowe, lecz także zwyrodnienia, które dadzą o sobie znać w późniejszym czasie. Mogą pojawić się również różnego rodzaju choroby, lecz także spadki samopoczucia i nastroju oraz większa podatność na stres.

Materac dla młodzieży: znajdź najlepszy

Kiedy kupić naszemu nastolatkowi nowy materac? Wraz z wymianą łóżka na większe - kiedy rezygnujemy z małego dziecięcego! Nowy model przyda się również w sytuacji, gdy zauważyliśmy uszkodzenia i nierówności na powierzchni, które idą w parze na przykład z poważniejszymi zabrudzeniami. Do tego warto jest wspomnieć, że zakup należy rozważyć, gdy zaobserwujemy nagły wzrost lub zwiększenie się masy ciała dziecka, lub też gdy ono zaczyna skarżyć się na różnego typu dolegliwości i dyskomfort. Naszym zdaniem idealnie nada się tutaj dwustronny Hilding Breakdance. Jego wypełnienie stanowią dwie, wysokoelastyczne pianki Flexifoam, dzięki czemu samodzielnie możemy dostosować siłę podparcia do potrzeb dziecka. Uwagę należy zwrócić też na pokrowiec Young - odporny na ścieranie, dodatkowo o bardzo młodzieżowym wzorze. Innym rozwiązaniem również z pianką Flexifoam jest Hilding Funky. Jego wypełnienie zostało ponacinane w taki sposób, aby zagwarantować świetną wentylację wkładu, co zwiększa higienę snu poprzez odprowadzanie wilgoci z pianek.

Jaki materac dalej?

Nawet się nie obejrzymy, gdy nasze dziecko z nastolatka zacznie się stawać młodym dorosłym. Niestety osoby w tym wieku często nie myślą o swoim zdrowiu, dlatego warto jest zadbać o licealistę czy studenta, aby ten mógł się komfortowo wysypiać. Idealnie nada się tutaj Hilding Rock and Roll. Posiada on wypełnienie z dwóch pianek wysokoelastycznych HR, które są bardzo stabilne i świetnie podpierają całe ciało. Jednocześnie dwie twardości sprawiają, że zawsze można zmienić siłę podparcia, po prostu odwracając materac na drugą stronę. Uwagę warto też zwrócić na Hilding Electro, który został zbudowany na bazie sprężyn multipocket, które nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, ponieważ każda została umieszczona w osobnej kieszeni. Produkt posiada odpinany top, co daje aż sześć twardości do wyboru. Jest to świetna opcja dla osób aktywnych, którym zależy na pełnej regeneracji, lecz też dla młodych par, które podejmują decyzję o zamieszkaniu razem.

Materac już w młodym wieku pełni bardzo ważną rolę. Dlatego istotne jest dobranie odpowiedniego produktu do naszych indywidualnych potrzeb, aby zapewnić sobie prawdziwy komfort i wysoką regenerację.

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.