Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Materace | 2024-05-21
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Wśród ofert materacowych możemy spotkać naprawdę wiele doskonałych modeli, z których każdy wyróżnia się unikalnymi właściwościami dla zdrowego snu. Tym samym dobór odpowiedniego produktu może stać się problematyczny i rodzić wątpliwości. Warto jednak w szczególności przyjrzeć się materacom kieszeniowym oraz lateksowym, które zdecydowanie górują nad pozostałymi modelami. Jak natomiast dokonać ostatecznego wyboru? W tym artykule poznasz właściwości modeli kieszeniowych i lateksowych!

Materac kieszeniowy, czyli większa elastyczność punktowa

Materace kieszeniowe przede wszystkim charakteryzują się posiadaniem sprężyn kieszeniowych. Ich zadaniem jest z kolei zwiększenie elastyczności punktowej, dzięki której użytkownik otrzymuje idealne dopasowanie podłoża do jego sylwetki. Jest to możliwe ze względu na niezależną pracę każdej sprężyny, która ugina się pod wpływem nacisku ciała użytkownika, zapewniając mu odpowiednie wsparcie. Poza tym materace te wyróżniają się także zdolnością do redukcji ruchów, co jest szczególnie korzystne, jeśli dzielimy łóżko z partnerem. Nawet gdy druga połówka zmienia pozycję, wypełnienie materaca tłumi związane z tym drgania, a tym samym nasz wypoczynek nie ulega zakłóceniu. Dość interesującą kwestią są z kolei strefy twardości w materacach kieszeniowych - zapewniają one komfort dla poszczególnych części ciała użytkownika. Przykładowo strefa biodrowa pozostawia biodra w stabilniejszej pozycji, z kolei strefa stóp może cechować się większą miękkością.

Materac lateksowy jako gwarancja higieny

Materac lateksowy opiera się natomiast na wykorzystaniu elastycznego lateksu, którego zadaniem jest równomierne rozłożenie obciążenia podczas snu. Jest to model charakteryzujący się większą miękkością. Wypełnienie tego materaca pozwala także utrzymywać kręgosłup w prawidłowej pozycji, dlatego też może być dobrym wyborem dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Materac lateksowy w każdym momencie idealnie dopasowuje się do ułożenia ciała, nawet jeśli często zmieniamy pozycję snu. Warto również wspomnieć, że modele lateksowe to także gwarancja higieniczności wypoczynku ze względu na ich właściwości antyalergiczne. Wiele materacy bazuje na wykorzystaniu naturalnego lateksu, który jest w 100% ekologiczny i nie posiada on syntetycznych wypełniaczy. Tym samym podłoże do snu cechuje się zdolnością do samodzielnej wentylacji zapobiegającej gromadzeniu się alergenów i wilgoci wewnątrz wypełnienia.

Materac lateksowy czy kieszeniowy?

Jak wypadają więc właściwości obu rozwiązań w ostatecznym rozrachunku? Niestety trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż przede wszystkim musimy zwrócić tutaj uwagę na indywidualne potrzeby. Jeśli zależy nam na większej stabilności ciała w czasie snu, lepiej może sprawdzić się materac kieszeniowy, który posiada różne stopnie twardości. Z kolei materac lateksowy będzie lepszym wyborem dla osób poszukujących wygody i czystego środowiska snu. Tym samym modele kieszeniowe są idealne dla tych z dolegliwościami bólowymi, np. pleców, czy seniorów, a modele lateksowe to dobra opcja przede wszystkim dla alergików.

Zarówno materace kieszeniowe, jak i lateksowe mają wiele do zaoferowania, a tym samym warto bliżej zapoznać się z ich właściwościami, aby dokonać świadomego wyboru w kwestii zdrowego snu. Pamiętajmy, że dobre podłoże do wypoczynku to takie, które słucha naszych potrzeb, a jednocześnie zapewnia wygodę i odpowiednio podpiera sylwetkę.

Udostępnij

Zobacz te

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Testowanie materaca: Jak zrobić to prawidłowo?
Inne / 2024-04-23

Testowanie materaca: Jak zrobić to prawidłowo?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.