Materac czy kanapa - co warto kupić?

Materac czy kanapa - co warto kupić?

Materace | 2021-06-29
Materac czy kanapa - co warto kupić?

Materac czy kanapa? Jest to pytanie, które na etapie urządzania mieszkania zadaje sobie wiele osób. Dzisiaj o tym, które rozwiązanie będzie lepsze: zarówno dla naszego komfortu jak i zdrowia.

Sen na rozkładanej kanapie

Zakup rozkładanej kanapy bez wątpienia daje wiele możliwości. Służyć będzie nam nie tylko jako powierzchnia do snu, lecz również sprawdzi się po prostu do siedzenia, na przykład w czasie wizyty gości. Jest to też oszczędność pieniędzy. Wybierając jedynie sofę, nie musimy już myśleć o takich kwestiach jak materac, stelaż czy rama do łóżka. Mamy także miejsce, gdzie będziemy mogli relaksować się w ciągu dnia. Niestety, nie jest to rozwiązanie idealne. Wiele tego typu produktów nie zostało przystosowanych do tego, aby na nich spać, pomimo, że mają opcję rozkładania. Ze względu na stosunkowo niską jakość wypełnienia nie są w stanie odpowiednio podpierać naszego ciała, co przekłada się na poziom regeneracji mięśni. Dodatkowo całość narażona jest na odkształcenia czy też uszkodzenie mechanizmów, wskutek ich ciągłego używania. Wspomnijmy o higienie. W ciągu dnia na kanapie siada wiele osób, przez co przenoszą się bakterie. Sam materiał, jakim tego typu produkty są obite może utrudniać cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci z wnętrza. Powoduje to między innymi osadzanie się na powierzchni naszego łóżka wszelkiego rodzaju drobnoustrojów czy rozwój grzybów i pleśni w jego wnętrzu

Jak poprawić swój komfort snu na sofie?

Istnieje jednak rozwiązanie, które może pomóc poprawić komfort snu podczas wypoczynku na kanapie. Dokładniej - materace nawierzchniowe. Należą one do cienkich modeli, które nakłada się na materac główny lub tak jak w tym przypadku - na sofę. Świetnie wyrównują powierzchnię snu, dzięki czemu wystające sprężyny, czy powstała odkształcenia nie będą odczuwalne. Dodatkowo, zwiększają też poziom higieny, ponieważ nasze ciało nie leży bezpośrednio na kanapie. Bez wątpienia optymalne podparcie zapewnia nam Hilding Tenor . Jego wkład stanowi wysokoelastyczna pianka FloFom. Posiada ona właściwości chłodzące, przez co zapobiega chociażby nadmiernej potliwości. Materac został umieszczony w naturalnym pokrowcu Tencel, który wyprodukowano z wysokiej jakości włókien wiskozy. Skutecznie uniemożliwia rozwój bakterii, a co ważne wszelkich zabrudzeń pozbędziemy się piorąc go w 60 stopniach.

Materac czy kanapa?

Najlepszy jednak rozwiązaniem będzie zakup klasycznego materaca do snu. Jest tak, ponieważ znacznie łatwiej jest wybrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb spośród szerokiej gamy modeli sprężynowych, czy piankowych. Wysokiej jakości materace gwarantują nam świetną cyrkulację powietrza, odprowadzają wilgoć na zewnątrz, a także nadają się do czyszczenia, dzięki czemu wygodniej jest utrzymać je w czystości. Przy dobrze dobranym mamy pewność, że zdrowo prześpimy całą noc, wszystkie partie naszego ciała będą podparte w odpowiedni sposób, a my rano wstaniemy w pełni wypoczęci bez doskwierającego bólu. W razie potrzeby materac zawsze możemy wymienić, co w przypadku kanapy stanowi dużo większy problem.

Wysokiej jakości materac zawsze będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż sen na kanapie. Mimo to jednak istnieją rozwiązania, które niezależnie od okoliczności są w stanie zagwarantować nam komfortowy odpoczynek.  

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.