Materac dla osób ciężkich - jaki wybrać?

Materac dla osób ciężkich - jaki wybrać?

Materace | 2021-09-30
Materac dla osób ciężkich - jaki wybrać?

Rynek materacowy w ostatnim czasie bardzo się rozwinął. Postęp nauki pozwolił na dobranie parametrów podłoży do snu w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom konkretnych użytkowników. Te są z kolei bardzo często związane z ciężarem ciała. Jaki więc materac powinna posiadać osoba ciężka, ważąca powyżej 100 kg?

Waga a materac - jaki mają związek?

Waga użytkownika ma ogromny wpływ na wiele parametrów materaca. To właśnie na jej podstawie dobiera się jego twardość, grubość i rodzaj komponentu, z którego jest wykonany. Nieprawidłowe dopasowanie wyrobu do masy ciała niesie za sobą poważne konsekwencje. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim nieprzyjemne zapadanie się w zbyt miękkim podłożu, ból kręgosłupa, przeciążenia mięśni i stawów, a także bezsenność i pogorszenie krążenia. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż źle dobrany materac może być zdecydowanie mniej trwały i odporny na odkształcenia, co przekłada się na krótszą żywotność

Jaki materac dla ciężkich osób?

Wybierając materac dla osoby ważącej powyżej 100 kg należy zwrócić uwagę na kilka szalenie istotnych parametrów:

Ale czy są modele, które spełniają wszystkie te warunki? Oczywiście! Mogą się poszczycić również kilkoma innymi cechami, które zachęcają do zakupu. Na uwagę zasługuje Hilding Electro, który wykorzystuje najlepsze cechy sprężyn dzięki wytrzymałym i odpornym na nacisk piankom. Odpinany top stworzony z pianki Visco i lateksu daje użytkownikowi wybór odpowiedniej twardości spośród aż sześciu różnych możliwości. Osoby, które potrzebują bardzo mocnego wsparcia z pewnością docenią właściwości modelu Hilding Fandango, który przyspiesza proces regeneracji mięśni i stawów.

Zbyt miękkie podłoże do snu - jak sobie z nim poradzić?

Czy da się coś zrobić w przypadku, gdy obecny materac jest zbyt miękki, ale to jeszcze nie czas na wymianę? Jak najbardziej. Wystarczy zdecydować się na zakup maty kokosowej, która nie tylko zwiększa twardość podłoża, ale również pozytywnie wpływa na higienę użytkowania. Równie dobrym rozwiązaniem jest materac nawierzchniowy - to podłoże o kilkucentymetrowej grubości, które podwyższy odczucie twardości, zwiększy komfort snu i skutecznie ochroni materac główny. Hilding Bass to model, który dzięki swojej funkcjonalności i przystępnej cenie jest w stanie trafić w gusta każdego miłośnika zdrowego snu.

Wybór właściwego materaca dla osoby ciężkiej ma bardzo duże znaczenie dla komfortu jej snu. Aby uniknąć niebezpiecznych skutków spania na źle dobranym podłożu, należy dać sobie trochę czasu na decyzję i wybrać produkt od sprawdzonego, cenionego na rynku producenta.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.