Materac dla kobiety w ciąży - na co zwrócić uwagę?

Materac dla kobiety w ciąży - na co zwrócić uwagę?

Materace | 2022-11-22
Materac dla kobiety w ciąży - na co zwrócić uwagę?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Nie ma wątpliwości, że szczególnie w tym okresie należy zwrócić uwagę na komfort i wygodę. Warto zainwestować w odpowiedni materac, na którym będziemy mogli swobodnie wypocząć. O czym powinniśmy pamiętać, wybierając materac dla kobiet w ciąży?

Dlaczego materac dla kobiety powinien być odpowiednio dobrany?

W pierwszej kolejności warto uświadomić sobie, dlaczego dobrze dobrany materac dla ciężarnych jest tak istotny. Ciąży często towarzyszą różne dolegliwości, takie jak ból pleców czy skurcze nóg, jednak odpowiednio przystosowany materac jest w stanie złagodzić te nieprzyjemności.

Odpoczynek w czasie ciąży to podstawa. Aby prawdziwie odprężyć się i zrelaksować, nie możemy spać na nieprzyjemnym, nierównym podłożu. Niezbędny będzie wygodny materac. Niektóre kobiety, których ciąża ma komplikacje, muszą spędzać bardzo dużo czasu w łóżku, ponieważ nawet najprostsze czynności mogą być niebezpieczne dla zdrowia ich i ich przyszłego dziecka. W takich okolicznościach dobry materac z pewnością się sprawdzi.

Jaki rodzaj materaca dla kobiety w ciąży?

Jaki materac w ciąży okaże się najlepszym wyborem? Rodzaj materaca, który jest absolutnym strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o kobiety ciężarne, to materac piankowy. Wypełnienie piankowe przystosowuje się do kształtu ciała i jego naturalnych krzywizn. Nawet jeśli sylwetka podczas ciąży się zmienia, nie stanowi to problemu - materac wykonany z pianki termoelastycznej zareaguje na temperaturę i odpowiednio dopasuje się do ciała.

Materac piankowy będzie idealnym podparciem dla kręgosłupa i stawów, dzięki czemu kobiety w ciąży będą mogły pozbyć się napięcia i w pełni się zrelaksować. Warto zauważyć też właściwości przeciwodleżynowe materaców piankowych. Nawet te przyszłe mamy, które muszą spędzać dużo czasu w łóżku, nie odczują dyskomfortu. Modele, które sprawdzą się dla kobiet ciężarnych to między innymi Hilding Rock & Rolli, składający się z pianek o zróżnicowanej twardości czy Hilding Boogie, będący uniwersalnym wyborem, który zapewni wysoką higienę snu.

Hilding Rumba to rozwiązanie prozdrowotne. Materac ten zabezpiecza ciało przed zapadaniem się, a do tego umożliwia mięśniom odpowiednią regenerację. Zniweluje ponadto ból kręgosłupa oraz zapobiegnie odleżynom. Materac dla ciężkiej osoby powinien także cechować się zwiększoną twardością.

Odpowiednio dobrany materac bardzo wiele ułatwi podczas ciąży. Przyszłe mamy będą mogły prawdziwie odpocząć i odprężyć się, a do tego częściowo pozbędą się dolegliwości związanych z bólem pleców czy stawów. Zdecydowanie warto umilić sobie ten pełen wyzwań czas, stwarzając komfortową, swobodną przestrzeń do spania.

Udostępnij

Zobacz też

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!
Łóżka / 2024-02-20

Poznaj kolekcję naszych łóżek tapicerowanych!

Zobacz więcej
Jak poprawić jakość swojego snu?
Inne / 2024-02-13

Jak poprawić jakość swojego snu?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.