Materac dla niemowlaka - jaki wybrać do łóżeczka?

Materac dla niemowlaka - jaki wybrać do łóżeczka?

Materace | 2019-05-22
Materac dla niemowlaka - jaki wybrać do łóżeczka?

Małe dzieci, zwłaszcza niemowlęta, których kości i mięśnie najszybciej rozwijają się przez pierwsze miesiące życia, potrzebują doskonałych warunków do snu. W związku z tym, aby maluchy były zdrowe i wypoczęte należy im zapewnić jak najwyższą wygodę wypoczynku. Czym powinien się charakteryzować materac dla niemowlaka i jaki model wybrać do łóżeczka?  

W trosce o zdrowie malucha 

Podczas poszukiwania idealnego materaca dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, wkład do łóżeczka musi być nowy - używany model mógłby bowiem nie spełniać odpowiednich warunków higienicznych lub posiadać zniekształconą strukturę. Co równie ważne, materac stworzony z myślą o prawidłowym rozwoju maluchów musi odznaczać się właściwym rozmiarem oraz stopniem twardości. Powierzchnia wkładu nie powinna krępować ruchów dziecka, ale równomiernie podpierać jego sylwetkę na całej długości kręgosłupa. Dobrze dopasowany materac w konsekwencji zapobiegnie zapadaniu się ciała dziecka w podłoże, zapewniając jednocześnie wygodę snu. Poza tym, trzeba również przyjrzeć się parametrom wybranego modelu i sprawdzić, czy został wyprodukowany z łatwych do utrzymania w czystości surowców, pozwalających zapobiec rozwijaniu się alergii u najmłodszych, szczególnie podatnych na działanie szkodliwych drobnoustrojów. Efektywną blokadę przed pojawianiem się szkodliwych bakterii oraz grzybów wewnątrz wkładu stanowi jego doskonała wentylacja, zapobiegajaca gromadzeniu się wilgoci

Sprawdzone i bezpieczne komponenty 

Nowoczesny materac dla niemowlaka zawiera w swojej strukturze wyłącznie przetestowane i bezpieczne materiały. Są one bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i powstawanie zagłębień spowodowanych częstym użytkowaniem. Spośród dostępnych materacy dziecięcych najlepiej wybrać te średnio twarde, utworzone z wysokoelastycznej pianki. Świetnym rozwiązaniem będzie wybór sprawdzonego modelu Hilding Dobranocka, którego podstawę tworzy oddychająca pianka Flexifoam. Zakup tego materaca gwarantuje utrzymanie poszczególnych partii kręgosłupa dziecka w prawidłowej pozycji, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedniego ukształtowania odcinka lędźwiowego. Dodatkowo, w doskonałej jakości materacach oprócz innowacyjnej pianki wysokoelastycznej, niejednokrotnie znajdują się także inne, korzystne dla zdrowia maluchów elementy, takie jak wzmacniająca konstrukcję wkładu, naturalna matka kokosowa oraz delikatny, zdejmowany pokrowiec, który można łatwo zdjąć i regularnie prać.     

Jaki materac dla niemowlaka wybrać?

Najlepszej klasy materace dedykowane niemowlakom posiadają renomowane atesty, stanowiące potwierdzenie ich profesjonalnego wykonania. Jednym z najważniejszych jest pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka, którą otrzymują modele w pełni bezpieczne dla zdrowia oraz rozwoju najmłodszych. Należą do nich na przykład model Hilding Safety Smyk, charakteryzujący się unikatowym wyprofilowaniem zewnętrznych krawędzi (tworzących kształt łódki), skutecznie chroniącym dziecko przed wypadnięciem z łóżeczka. Niezwykle higienicznym i wygodnym materacem dziecięcym jest również Hilding Kołysanka przeznaczony dla niemowląt od pierwszych dni życia. Jego struktura składa się z elastycznej pianki, warstwy kokosu oraz przyjemnego w dotyku pokrowca, ozdobionego za pomocą wesołych wzorów.    

Materac do łóżeczka dla niemowlaka musi spełniać określone kryteria, które zapewnią najmłodszym zdrowy i wygodny sen. Tego rodzaju wkłady powinny cechować się odpowiednim stopniem twardości, umożliwiającym prawidłowy wzrost kręgosłupa dziecka. Co równie ważne, materace dziecięce muszą odznaczać się także doskonałą przewiewnością i właściwościami antyalergicznymi

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.