Materace dla niemowląt, który wybrać?

Materace dla niemowląt, który wybrać?

Materace | 2022-04-29
Materace dla niemowląt, który wybrać?

Niemowlę w pierwszych miesiącach swojego życia przesypia kilkanaście godzin w ciągu doby. To właśnie podczas relaksu dziecko rozwija się i przygotowuje na poznawanie otaczającego je świata. Warto więc zadbać o to, aby czas spędzony w łóżeczku był możliwie jak najlepiej wykorzystany.

Materac dla niemowlaka - jaki powinien być?

Sen dziecka jest bardzo kruchy i delikatny, dlatego niesamowicie istotne jest to, aby odbywał się on na wysokiej jakości materacyku. Wyrób w żadnym wypadku nie powinien zawierać szkodliwych substancji chemicznych. Bardzo ważne jest również, aby produkt charakteryzował się właściwościami antyalergicznymi i antyseptycznymi, dzięki którym rodzice będą mogli mieć pewność, że zdrowie i bezpieczeństwo maluszka nie jest zagrożone. Bardzo dobrym wyborem są więc materace piankowe, które zatrzymują rozwój drobnoustrojów i zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Pomocna okazuje się również możliwość prania pokrowca na materacyk w pralce - aby dziecko czuło się wygodnie i komfortowo, tkanina powinna być czyszczona stosunkowo często. Szansa na pranie w warunkach domowych jest bardzo doceniana przez świeżo upieczonych rodziców. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt dotyczący twardości wyrobu - materac nie powinien być zbyt miękki, ponieważ utrudni to przemieszczanie się. Najlepiej wybrać średnio twardy materac o wymiarze 60x120 lub 70x140.

Jaki materac dla dziecka wybrać?

Rynek sypialniany rozwija się również pod względem wyrobów przeznaczonych dla najmłodszych. Rodzice mają więc do wyboru coraz więcej ciekawych produktów, na które warto zwrócić uwagę.

  1. Hilding Dobranocka to jeden z popularniejszych modeli. Wkład jest wykonany z elastycznej i przewiewnej pianki, której struktura ułatwia dobrą wentylację całego wkładu. Pokrowiec jest z kolei wykonany z tkaniny posiadającej właściwości wodoodporne, dzięki czemu utrzymanie idealnej czystości jest ułatwione.
  2. Hilding Kołysanka to materacyk dwustronny, w którym wkład wykonany z pianki FlexiFoam został utwardzony matą kokosową z dodatkiem lateksu. Warstwa wykonana z naturalnych materiałów zabezpiecza materac przed wilgocią i przemoczeniem. Dwustronna konstrukcja daje rodzicom maluszka wybór pomiędzy miękką, a twardszą stroną. Podobnie jak Hilding Dobranocka, model ten również został ubrany w wodoodporny pokrowiec.
  3. Hilding Safety Smyk to niesamowite podłoże opracowane z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Wkład materaca został wyprofilowany tak, że jego zewnętrzne krawędzie są wyższe od blatu materaca, a całość ma kształt łódeczki. Jego konstrukcja opiera się na innowacyjnej, sprężystej i elastycznej piance Velvet Touch, która posiada właściwości pozwalające zachować higienę i odpowiedni poziom wentylacji.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Gdy mówimy o śnie dziecka, najważniejszą kwestią jest rzecz jasna jego bezpieczeństwo. Z tego właśnie względu materac powinien być minimum 20 cm dłuższy niż niemowlę, ponieważ tylko wtedy jest w stanie zapewnić mu pełną swobodę ruchów i umozliwi prawidłowy rozwój. Bardzo ważne jest również to, aby wyrób posiadał niezbędne certyfikaty i atesty, a przede wszystkim pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Pokrowiec powinien być wykonany z bezpiecznej i antyalergicznej tkaniny, która nie podrażni delikatnej skóry maluszka.

Wybór odpowiedniego materaca dla malucha to niełatwe zadanie. Świeżo upieczeni rodzice muszą zadbać o to, by był to produkt wysokiej jakości, który zapewni dziecku zdrowy i spokojny sen.

Udostępnij

Zobacz też

Rodzaje stelaży pod materace i na jaki warto się zdecydować?
Akcesoria / 2023-11-17

Rodzaje stelaży pod materace i na jaki warto się zdecydować?

Zobacz więcej
Poznaj nasze nowe materace naturalne - Hilding Solano i Hilding Tivano!
Materace / 2023-11-13

Poznaj nasze nowe materace naturalne - Hilding Solano i Hilding Tivano!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.