Materac dla seniora, czym kierować się przy wyborze?

Materac dla seniora, czym kierować się przy wyborze?

Materace | 2022-06-17
Materac dla seniora, czym kierować się przy wyborze?

Szacuje się, że co piąta osoba po 50. roku życia zaczyna mieć problemy ze snem - nocny wypoczynek staje się coraz mniej efektywny i przyjemny. Wraz z wiekiem pojawiają się bowiem schorzenia utrudniające zasypianie oraz skracające sen. Z tego właśnie powodu ważne jest, by dopasować materac do indywidualnych potrzeb seniora. Na co zwracać uwagę?

Materac dla osoby starszej - jakie powinien mieć właściwości?

Rynek sypialniany stale się rozwija, a co za tym idzie - w sklepach i na stronach internetowych pojawia się coraz więcej modeli o przeróżnych właściwościach. Szukając materaca dla seniora należy jednak zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych z nich.

Na co zwracać uwagę wybierając materac dla seniora?

Wybierając materac dla seniora należy kierować się przede wszystkim twardością. Powinna być dobrana w taki sposób, by materac zapewniał idealne podparcie całego ciała. Aby tak było należy brać pod uwagę masę ciała, wzrost i indywidualne potrzeby osoby starszej. Nie bez znaczenia pozostają wymiary podłoża do snu - rozmiar należy dopasować przede wszystkim do wielkości ramy. Istotny jest również rodzaj wypełnienia - osoby zainteresowane zakupem mają do wyboru między innymi modele piankowe, kieszeniowe i lateksowe. Ostatnim już, ale również bardzo ważnym kryterium wyboru jest oczywiście cena.

Jaki materac wybrać?

Wydawać by się mogło, że to niemożliwe, by materac posiadał wszystkie wcześniej wymienione właściwości, a w dodatku był przystępny cenowo. Jak się jednak okazuje, istnieją takie modele! Jednym z nich jest Hilding Fandango , czyli bardzo twarde podłoże do snu z dodatkową warstwą maty kokosowej. Został zbudowany na bazie niezwykle innowacyjnych sprężyn kieszeniowych, które świetnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała i wybranej pozycji snu. Hilding Gejzer to propozycja o dwóch twardościach przeznaczona dla miłośników ekologii. Materac został wyprofilowany w siedem stref twardości, dzięki czemu komfort użytkowania jest jeszcze większy. Modelem godnym uwagi jest również Hilding Melody, czyli antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który zapewnia idealne wsparcie kręgosłupa.

Dobrze dobrany materac może przynieść ogromną ulgę, a co za tym idzie - znacznie poprawić samopoczucie osób starszych. Inwestycja w wysokiej jakości podłoże do snu to gwarancja nie tylko wygody, ale również zwiększenia komfortu życia.

Udostępnij

Zobacz też

Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?
Akcesoria / 2022-06-24

Jak wybrać poduszkę idealną dla siebie?

Zobacz więcej
Dlaczego warto wybrać materace naturalne?
Materace / 2022-05-27

Dlaczego warto wybrać materace naturalne?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.