Materac młodzieżowy - jaki kupić?

Materac młodzieżowy - jaki kupić?

Materace | 2021-02-03
Materac młodzieżowy - jaki kupić?

Jeżeli szukasz nowego materaca do spania dla swojego dziecka, które wyrosło już z dotychczasowego modelu, warto zastanowić się nad podłożem, które będzie dopasowane do nowych potrzeb nastolatka. Wybierając nowy materac młodzieżowy dobrze jest wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim od czego zacząć poszukiwania? Jakie powinien mieć funkcje? Co jest najistotniejsze, aby młody człowiek miał optymalne miejsce do wypoczynku? Zapraszamy do lektury!

Potrzeby i preferencje nastolatka

Preferencje i potrzeby nastolatka powinny znaleźć się na pierwszym miejscu, dlatego dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań od rozmowy z młodym człowiekiem i wspólnym ustaleniu najważniejszych cech nowego materaca. Zacząć można od tego jakie  wnętrze nowego modelu by go satysfakcjonowało? Sprężynowe, piankowe a może połączenie tych dwóch? Dobrze by było, aby wymiary podłoża były nieco większe, ponieważ wtedy będzie ono dopasowywało się do rosnącego młodego człowieka. Bardzo istotna jest także twardość podłoża - najlepiej, aby dany model miał kilka twardości tak, aby nastolatek mógł ją sobie dopasować do własnych potrzeb. Taki jest między innymi materac Hilding Funky, który cechuje się dwustronnością i posiada średnią oraz twardą powierzchnię. Ponadto dopasowuje się do tradycyjnych oraz regulowanych stelaży, zapewniając idealne podparcie sylwetki. 

Podłoże wspierające wzrost

Jak już wspominaliśmy, nastolatek rośnie bardzo szybko, a jego sylwetka ulega zauważalnym zmianom w krótkim czasie. Dlatego też dobrym pomysłem jest podłoże, które wspiera prawidłowy wzrost i rozwój całego organizmu, nie wywierając zbyt silnych nacisków na mięśnie i stawy. Hilding Breakdance to model posiadający siedmiostrefowy fizjosystem, stabilnie podpierający całe ciało wraz z uwzględnieniem newralgicznych punktów takich jak między innymi biodra czy głowa. Siedem stref twardości pozwala na pełne odprężenie i regenerację mięśni, a także dopasowuje się do przyjętej pozycji użytkownika, ułatwiając bezproblemowe zasypianie. 

Wytrzymały i czysty materac

Nastolatki w łóżku nie tylko śpią, ale także słuchają muzyki, uczą się i wykonują wiele innych codziennych czynności. Dlatego ważny jest materac, który pozwala na proste i szybkie utrzymanie czystości w miejscu snu. Taki jest między innymi Hilding Electro, który poza regulacją twardości aż na sześciu poziomach, cechuje się wysoką wentylacją wnętrza. Dzięki temu nie zbiera się w nim kurz i wilgoć, co zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Ponadto cyrkulacja powietrza niweluje ryzyko przegrzewania się organizmu i nadmiernej potliwości, a także stwarza optymalne i bezpieczne miejsce do odpoczynku dla alergików. Warto wybrać taki materac z dołączonym funkcjonalnym pokrowcem, który można szybko zdjąć i wyprać w pralce. Pozwala to nie tylko na utrzymanie czystości, ale również na rezygnację z tradycyjnych prześcieradeł, które się rolują i obniżają komfort leżenia.

Poszukiwanie odpowiedniego materaca dla nastolatka nie jest takim trudnym zadaniem, jeśli się wie od czego zacząć i na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę. Warto pytać o zdanie nastolatka, który przecież będzie głównym użytkownikiem nowego podłoża. Nowy model do spania powinien być wytrzymały i funkcjonalny, ale przede wszystkim musi spełniać wszystkie potrzeby i oczekiwania młodego człowieka.  

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.