Materac na home office, wybierz najwygodniejszy i poczuj różnice!

Materac na home office, wybierz najwygodniejszy i poczuj różnice!

Materace | 2022-02-14
Materac na home office, wybierz najwygodniejszy i poczuj różnice!

Praca zdalna w przeciągu ostatnich dwóch lat stała się bardzo popularna. Pracownicy zauważają masę korzyści płynących z takiego trybu wywiązywania się ze swoich obowiązków, a pracodawcy z reguły nie narzekają na obniżenie efektywności. Jak się jednak okazuje, home office ma również swoje wady.

Z czym wiąże się praca zdalna?

Ankiety przeprowadzone wewnątrz przedsiębiorstw oraz te, które miały miejsce globalnie wskazują, że zdecydowana większość pracowników nie wyraża chęci, aby wrócić do pracy stacjonarnej. Udogodnienia w postaci spokojniejszej atmosfery oraz całkowicie zminimalizowanego czasu poświęconego na dojazdy dla większości okazują się być czymś, z czego nie byliby w stanie zrezygnować. Jak jednak wiadomo, nie każdy jest stworzony do tego, by pracować w domowym zaciszu. Część pracowników nie ma do tego warunków. To jednak nie jedyne problemy, które stają na drodze osób pracujących zdalnie - wielu z nich przyznaje, że zauważyło znaczne pogorszenie stanu zdrowia, a w szczególności nasilenie dolegliwości bólowych w okolicy kręgosłupa. Takie objawy są dość często powtarzającym się problemem osób pracujących przed komputerem - nieergonomiczne środowisko pracy bardzo często jest jego przyczyną. Jak się jednak okazuje, nawracający ból bardzo często wynika ze źle dobranego materaca, który nie pozwala prawdziwie wypocząć.

Konstrukcja oparta na metalowych sprężynach typu bonell obecna jest we wnętrzu produktu Kankan, natomiast bardziej innowacyjne rozwiązanie znajdziesz w materacu Tango, gdzie obecne są kieszenie. Podtypem materacy kieszeniowych są modele multipocket, działają na podobnej zasadzie, chcąc się przekonać jakie są wygodne, wypróbuj Flamenco lub Makarenę, a z pewnością wstaniesz rano tanecznym krokiem.

Dobry materac, czyli jaki?

Każdy chciałby poznać odpowiedź na pytanie: jaki model materaca jest idealny? Niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna - dla każdego użytkownika nieco inna propozycja okaże się być tą doskonale dopasowaną do jego osobistych preferencji. Podczas zakupów należy jednak zwracać uwagę na kilka najistotniejszych parametrów:

Najlepsze modele podłoży do snu na home office

Osoby pracujące zdalnie, decydujące się na zakup nowego materaca powinny zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy jest to odpowiedni model dla osób z bólami kręgosłupa. Doskonałą propozycją jest Hilding Salsa - podłoże piankowe gwarantujące znakomite wsparcie dla pleców i idealny rozkład punktów nacisku ciała na powierzchnię wyrobu. Miłośnicy nieco bardziej klasycznych rozwiązań, czyli sprężyn, powinni zwrócić uwagę na model Hilding Fandango usztywniony za pomocą maty kokosowej. Jest to produkt niesamowicie elastyczny punktowo, zapewniający szybką i efektywną regenerację mięśni i stawów. Świetnym rozwiązaniem po dniu pełnym wyzwań i wielogodzinnym siedzeniu w pozycji siedzącej będzie również bardzo wysoki, naturalny materac Hilding Breva. Pianka termoelastyczna nasączona olejem rycynowym sprawia, że materac dopasowuje się do pozycji ciała reagując na temperaturę użytkownika i naciski, które wywiera. Sprężyny kieszeniowe stanowiące rdzeń materaca są z kolei gwarancją progresywnego i solidnego wsparcia całego ciała oraz zachowania prawidłowego ułożenia kręgosłupa przez całą noc.

To, w jaki sposób śpisz ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie i chęci do pracy w ciągu całego następnego dnia. Jeśli więc czujesz, że jakość Twojego nocnego wypoczynku spadła, a Ty coraz rzadziej czujesz się prawdziwie wypoczęty, rozważ wymianę materaca na jeden z powyższych modeli i poczuj różnicę.

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.