Materac na lato – jaki najlepiej wybrać?

Materac na lato – jaki najlepiej wybrać?

Materace | 2019-06-28
Materac na lato – jaki najlepiej wybrać?

Sen latem nie zawsze sprawia przyjemność - wysokie temperatury powodują, że niejednokrotnie mamy problemy z zasypianiem lub budzimy się w środku nocy. W przezwyciężeniu tych trudności z pewnością pomoże odpowiednie wyposażenie sypialni. Jaki materac na lato wybrać? Który model będzie najlepiej sprawdzał się w czasie największych upałów?

Sen podczas upałów

By właściwie regenerować organizm podczas snu latem powinno się dbać o odpowiednią higienę wypoczynku. W tym celu warto zwracać uwagę na to, czy w naszej sypialni jest wystarczająco chłodno, najlepiej jeśli temperatura w pomieszczeniu mieścić się w granicach 18 - 22°C. Komfortowe warunki do snu zapewnia dodatkowo wymiana kołdry oraz pościeli, które zamiast ogrzewać ciało będą je chłodzić. W tym celu zaleca się wybieranie modeli wykonanych z naturalnych i przewiewnych tkanin, przeznaczonych do regularnego prania. Nie bez znaczenie pozostaje również zakup wysokiej jakości materaca wyróżniającego się świetną wentylacją, a jednocześnie powierzchnią pozwalającą z łatwością odnajdywać przyjemną pozycję snu.

Jaki powinien być materac na lato?

Idealny materac na lato musi odznaczać się głównie doskonałą wentylacją umożliwiającą systematyczne usuwanie nadmiaru ciepła poza strukturę wkładu. Zdolność aktywnego odprowadzania wilgoci uzyskana dzięki optymalnemu rozmieszczeniu przewiewnych pianek oraz znajdujących się w nich specjalnych systemów kanalików w konsekwencji sprawia, że użytkownik nie odczuwa niekomfortowego przegrzania ciała. Poza tym, odprowadzane na zewnątrz ciepłe powietrze zapobiega tworzeniu się warunków sprzyjających rozwojowi pleśni oraz innych, szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Materac świetnie sprawdzający się latem powinien również być wyposażony w delikatny, a jednocześnie trwały pokrowiec, który z powodzeniem można często prać, zwiększając tym samym wygodę codziennego wypoczynku.

By wyspać się letnią porą

Które modele materacy zawierają komponenty gwarantujące zdrowy sen każdego lata? Spośród dostępnych na rynku propozycji warto przyjrzeć się między innymi materacowi Hilding Foxtrot. Jego wnętrze zostało bowiem zbudowane z wyprofilowanej pianki wysokoelastycznej, odznaczającej się otwartokomórkową strukturą, która zarówno efektywnie podpiera sylwetkę w trakcie snu, jak i zapewnia prawidłową wentylację całego wkładu. Poza tym, latem opłaca się wybrać model Hilding Rock&Roll wyróżniający się zdolnością swobodnej wymiany powietrza, a także zróżnicowanym stopniem twardości powierzchni. Miłośnikom materacy piankowych spodoba się również Hilding Cha-Cha, w którym znajdują się między innymi miła w dotyku i sprężysta, nowatorska pianka Velvet Touch.

Materac na lato powinien być przede wszystkim przewiewny i bardzo higieniczny. Przed zakupem idealnego wkładu warto zatem sprawdzić, czy tworzące go komponenty odpowiednio przepuszczają powietrze pozwalając tym samym na przyjemny sen. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia pokrowca - najlepiej aby był on delikatny i przeznaczony do prania

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.