Materac sprężynowy czy piankowy, który wybrać? Jaki materac piankowy czy sprężynowy

Materac sprężynowy czy piankowy, który wybrać? Jaki materac piankowy czy sprężynowy

Inne | 2018-07-03
Materac sprężynowy czy piankowy, który wybrać? Jaki materac piankowy czy sprężynowy

Wybór materaca to nie przysłowiowa bułka z masłem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników jednocześnie: osobiste preferencje, stan zdrowia, ewentualne wady postawy, fakty czy śpi się w razem z partnerem. Ważne pytanie, wpisujące się poszukiwanie idealnego produktu dotyczy jego wypełnienia - na jakie się zdecydować? Materac piankowy czy sprężynowy? 

Typy materacy sprężynowych 

Materace sprężynowe są znane od wielu lat, mają swoich zwolenników i przeciwników. W ostatnich latach ten typ wypełnienia uległ licznym ulepszeniom. Producenci oprócz tradycyjnego wypełnienia bonellowego, a więc zwykłych sprężyn, oferują nowocześniejsze rozwiązania typu kieszeniowego pocket i multipocket. Wypełnienie bonellowe można znaleźć w materacu Kankan, który będzie idealnym rozwiązaniem dla użytkowników z niewielkim budżetem. Oprócz atrakcyjnej ceny, klient otrzymuje ułatwiający zachowanie higieny w łóżku zdejmowany pokrowiec Fresh. Natomiast wypełnienie kieszeniowe pocket zostało zastosowane np. w materacu Cha-Cha. Jego wnętrze zostało zbudowane z wielu sprężyn, pozamykanych w materiałowych kieszeniach, dzięki czemu nie wydają nieprzyjemnych dźwięków podczas poruszania się w trakcie snu. Kolejnym wynalazkiem w obrębie materacy sprężynowych, jest typ multipocket, który podobnie jak wersje z kieszeniami, również zawiera wiele sprężyn, zamkniętych w specjalnych komorach, jednak mają one znacznie mniejszą średnice, dzięki czemu jest ich więcej użytych w wypełnieniu materaca. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa elastyczność punktową produktu, można je znaleźć w popularnym materacu Makarena.

Dla kogo materace sprężynowe?

Materace sprężynowe typu bonnell doskonale sprawdzą się dla osób ceniących tradycyjne i ekonomiczne rozwiązania jednocześnie. Osoby, które nie mogą przekonać się do pianek lub po prostu chcą postawić na tradycyjny produkt z nutą nowoczesności rekomenduje się materac z wypełnieniem kieszeniowym lub multipocket. Oba typy dobrze podpierają sylwetkę, mają wiele punktów nacisku oraz nie wytwarzają nieprzyjemnych hałasów w trakcie użytkowania. Ponadto wszystkie modele firmy Hilding zostały wyposażone w innowacyjny system 7 stref twardości.

Rodzaje materacy piankowych 

Prawdziwą rewolucją w świecie materacy okazało się wypełnienie piankowe. W zależności od rodzaju wykorzystywanego materiału uzyskano kilka typów materacy piankowych. Pierwszym rodzajem są materace z pianki wysokoelastycznej jak np. Rock & Roll, który w swoim wnętrzu ma aż dwa różne materiały otwartokomórkowe, dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą wentylacją. Warstwy wypełnienia zostały ułożone w taki sposób, aby tworzyły kształt fali, odpowiadający krzywiznom ludzkiej sylwetki. Takie wykonanie pozwala osiągnąć wysoki komfort snu i zapewnia poranki bez bólu pleców.

Drugim, nowocześniejszym typem, są materace piankowe termoelastyczne, które w swoim wnętrzu skrywają wyjątkowe tworzywo o aktywnym działaniu. Materiał potrafi reagować na ciepłotę ciała, z którą się styka. W momencie gdy położysz się na takim materacu, on zapamięta kształt sylwetki i formuje się w taki sposób, aby zapewnić Ci idealne podparcie. Dzięki temu, niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpisz, Twój materac piankowy odpowie na Twoje potrzeby. Wypełnienie z pianki termoelastycznej i innowacyjny system kanałów wentylacyjnych, które wspomagają cyrkulację powietrza w łóżku, znajdziesz np. w produkcie Salsa. 

Ostatnim, trzecim typem materacy piankowych są produkty z lateksem. Stanowią one doskonałą propozycję dla osób zmagających się z alergią na kurz czy roztocza, ponieważ materiał pochodzący z drzewa kauczukowego umożliwia zachowanie wysokiej higieny w Twoim łóżku. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym eliminuje ryzyko pojawienia się drobnoustrojów. Jeżeli chcesz ograniczyć problemy ze snem, związane z powtarzającym się katarem i kaszlem wybierz np. materac Latino. 

Materace piankowe dla wymagających 

Materace piankowe są rekomendowane nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, wszystko przez indywidualne reagowanie na potrzeby śpiącego oraz nowoczesne systemy, obecne w ich wypełnieniach. Przede wszystkim należy tu wymienić zastosowanie kanałów wentylacyjnych, które doskonale odprowadzają wilgoć z materaca, a także 7 stref twardości - czyli odpowiednie nacięcie i ułożenie pianek tak, aby współgrały z konkretnymi partiami sylwetki.

Znasz już wszystkie kluczowe cechy materacy sprężynowych i piankowych. Na pewno wiesz już jaki materac wybrać, jeżeli jednak wciąż się pojawiają się niewielkie wątpliwości zapytaj o poradę eksperta. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego materaca to inwestycja w zdrowie Twoje i bliskich Ci osób. W zależności od preferencji, swojego idealnego materaca szukaj pośród produktów marki Hilding, oferta jest bardzo bogata. 

Udostępnij

Zobacz też

 Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac
Inne / 2024-05-27

Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym - dobierz odpowiedni materac

Zobacz więcej
Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!
Materace / 2024-05-21

Który jest lepszy materac kieszeniowy czy lateksowy? Dokonaj świadomego wyboru!

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.