Materac średnio twardy - dla kogo jest polecany?

Materac średnio twardy - dla kogo jest polecany?

Materace | 2020-12-22
Materac średnio twardy - dla kogo jest polecany?

Zdrowy i wartościowy sen nie jest możliwy bez właściwego podłoża, które będzie do nas dopasowane w każdym calu. Niezwykle istotna jest odpowiednia twardość, optymalnie oddziałująca na całe ciało. Dzisiaj przyjrzymy się modelom o średnim poziomie twardości. Jakie mogą posiadać właściwości i dla kogo są polecane? Jakie modele są najlepsze? Zapraszamy do lektury!

Twardość materaca i jego strefy

Materace, które są dostępne na rynku mają różne twardości od miękkich po bardzo twarde, a pośrodku tego kontinuum znajdują się modele o średniej twardości, które stanowią najliczniejszą grupę. Mogą one mieć wkład zbudowany z innowacyjnych sprężyn typu multipocket, warstw funkcjonalnych pian oraz być wzmocnione dodatkiem lateksu. Bardzo znaczącą zaletą jest to czy materac średnio twardy posiada podział na strefy twardości takie jak obszar wsparcia głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, ud, łydek oraz stóp. Dzięki temu podziałowi bez względu na twardość materaca każda część naszego ciała jest podparta z właściwym dla niej naciskiem, co przekłada się na odczuwalnie większy komfort i wygodę użytkowania.

Najlepsze modele średnio twardych materacy

Szukając modelu średnio twardego warto zwrócić uwagę na Hilding Lambada to sprężynowy materac pocket plus bazujący na piętnastocentymetrowych sprężynach. Zapewniają one niezwykle wysoką elastyczność punktową, która zapewnia idealnie podparcie podcza snu. Dodatkowo warstwa lateksu zmniejsza napięcie mięśniowe, stabilizując kręgosłup, a dołączony pokrowiec Probiotex wykonany z naturalnych włókien wiskozowych można prać w 40 stopniach. Pozwala to na zachowanie wysokiego poziomu czystości w łóżku. Z kolei model Hilding Rumba skonstruowany jest z funkcjonalnych pian: wysokoelastycznej Velvet Touch oraz termoelastycznej Visco, dzięki czemu dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury. Ponadto posiada status wyrobu medycznego wspierającego prawidłowe ułożenie sylwetki, a do wyboru jest jeden z dwóch pralnych pokrowców: Velur z dodatkową warstwą termoelastycznej pianki oraz Elips z taśmą 3D. Ostatnią propozycją jest Hilding Dance, czyli model hybrydowy zbudowany ze sprężyn Pocket Plus i wysokoelastycznej piany HR oraz lekko chłodzącej FloFoam. Dostosowuje swój kształt do pozycji oraz optymalnie wspiera użytkownika. W zestawie znajduje się pokrowiec Italiano o właściwościach antyalergicznych, niwelujący nieprzyjemne zapachy, a ze względu na wiskozę jest bardzo przyjemny w dotyku. 

Dla kogo polecane są modele średnio twarde

Materace o średniej twardości dedykowane są osobom o wadze od 60 do 100 kilogramów, co sprawia, że mogą z nich korzystać już nastolatkowie. Ponadto polecany jest dla par o sporej różnicy wagowej - zwłaszcza sprężynowe modele, które zapewniają wysoką elastyczność punktową, redukując drgania wynikające z ruchów partnera śpiącego obok. Materace z statusem wyrobu medycznego docenią użytkownicy zmagający się z bólem kręgosłupa, ponieważ one prawidłowo stabilizują kręgosłup nie wywierając przy tym zbędnych nacisków. Dzięki właściwościom regenerującym materace o średniej twardości będą idealne dla aktywnych a także dla seniorów. Pralne pokrowce i antyalergiczne wkłady niwelują nieprzyjemne symptomy alergii, dlatego dedykowane są także wszystkim osobom, które zmagają się z alergiami oraz astmą.

Materac średnio twardy o wysokiej jakości pomoże osiągnąć niezbędny do prawidłowego odpoczynku komfort i wygodę. Istotne jest jednak, aby dany model był dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji, dlatego warto zwrócić się o pomoc przy wyborze do eksperta. Namiary na niego znajdziemy na stronie internetowej, gdzie aktywny jest także czat, z którego możemy skorzystać w każdej chwili.  

Udostępnij

Zobacz też

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu
Materace / 2024-03-25

Materace termoelastyczne - najwyższy komfort snu

Zobacz więcej
Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy
Akcesoria / 2024-03-23

Jak często należy prać pościel? - Podpowiadamy

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.