Materac z regulowaną twardością - dla kogo?

Materac z regulowaną twardością - dla kogo?

Materace | 2021-03-25
Materac z regulowaną twardością - dla kogo?

Szukając nowego materaca do spania, jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę jest jego twardość. Spanie na niedopasowanym podłożu związane jest z szeregiem nieprzyjemnych i zagrażających zdrowiu konsekwencji. Jeżeli nie wiesz, jaka twardość podłoża będzie dla Ciebie odpowiednia, idealnym rozwiązaniem będzie model z możliwością jej regulacji. W jaki sposób jest to możliwe? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Materace dwustronne

Jedną z metod regulacji twardości w modelach marki Hilding to zastosowanie rozwiązania umożliwiającego korzystanie z dwóch powierzchni materaca. Dwustronność ta zapewnia dwa podłoża, z których każde ma inną twardość, a można je dopasować do własnych potrzeb i preferencji poprzez odwrócenie materaca na jedno z nich. To bardzo prosty sposób na zapewnienie sobie najwyższego poziomu komfortu w czasie snu. Modelem, w którym zastosowano taką metodę jest Hilding Zorba, to materac kieszeniowy o dwóch powierzchniach: średnio twardej i twardej. Ponadto posiada siedmiostrefowy fizjosystem, który wpływa na optymalne podparcie całego ciała. Taki system posiada również Hilding Modern zaliczany do typów wysokoelastycznych, którego dwustronność zapewnia twardą oraz bardzo twardą powierzchnię.

Materace z odpinanym topem

Innym rozwiązaniem regulacji twardości jest dodanie do odwracalnego modelu odpinanego topu wierzchniego. Dzięki temu uzyskano możliwość osiągnięcia nawet sześciu różnorodnych poziomów twardości w jednym modelu. Zakres od miękkiej do bardzo twardej powierzchni posiada Hilding Electro. To produkt hybrydowy, który łączy najlepsze zalety materaca sprężynowego i piankowego. Materac ten jest odwracalny oraz posiada dołączony wierzchni top, który można zdjąć lub przełożyć na drugą stronę tak, aby móc dopasować twardość podłoża do własnych preferencji. 

Dla kogo materace z regulacją twardości

Materace z regulacją twardości są polecane dla osób, które nie są pewne jaka twardość będzie dla nich najlepsza oraz dla użytkowników o zmiennych preferencjach co do twardości podłoża. To także świetne rozwiązanie dla nastolatków, ponieważ dzięki regulacji można dopasować cechy powierzchni do ich zmieniającej się sylwetki. Zalety takich modeli docenią również pary o sporej różnicy wagowej, ze względu na odpowiednią budowę produkty te redukują drgania wynikające z ruchów drugiej osoby, zapewniając spokojne miejsce do odpoczynku. Dedykowane są seniorom, ponieważ wysoka elastyczność punktowa wspomaga łatwe wstawanie oraz kładzenie się spać. Poza tym mogą z nich korzystać wszyscy, którzy chcieliby mieć możliwość swobodnego dopasowywania podłoża do swoich potrzeb.

Materace z możliwością regulacji twardości to innowacyjne modele, wykorzystujące najnowsze to rozwiązania technologiczne oraz bezpieczne dla zdrowia materiały i spoiwa. Ponadto cechują się wysokim poziomem wentylacji, co sprawia, że w ich wnętrzu nie gromadzi się kurz i wilgoć. Materace z regulacją to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby osiągnąć w sypialni niespotykany dotąd komfort snu.  

Udostępnij

Zobacz też

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?
Materace / 2023-06-28

Z jakich materiałów powinien składać się dobry materac dla dzieci i nastolatków?

Zobacz więcej
Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?
Materace / 2023-06-25

Słaba jakość snu - jakie może mieć konsekwencje?

Zobacz więcej

Znajdź sklep

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź najbliższy sklep z produktami Hilding Anders. Możesz kupić swój materac internetowo i stacjonarnie.